Adventní kalendář Hadího krále – 5. okénko

Milí obyvatelé hradu, posaďte se u nás v Hadím králi a začtěte se do dalšího otevřeného okénka salazarnálijského adventního kalendáře.

Pokud si potřebujete připomenout pravidla, najdete je v úvodním článku. Přejeme mnoho zábavy!Adventní okénko s číslem 5
Napadne první vánoční sníh a lidé se mění v klidné, mírumilovné bytosti. Nebo snad ne? Zvířata se ukládají k zimnímu spánku, my, kouzelníci, zase přestáváme chodit do školy a do práce, máme prázdniny, volno, dovolenou. Všechny knihy vám zimní svátky vyloží jako období romantiky, klidu a pohody. Já si ale dovolím nesouhlasit! Za mě je to přesně to období, kdy rodiny vytahují ze skříní zaprášené Monopoly, karty a jiné hry, které zpravidla končí velkým drama ohledně toho, jestli kupovat oranžová políčka je lepší (ano, je), než kupovat ta tmavě modrá.

Dokažte mi proto, že nemám pravdu! Nebo naopak mám? Tak jako tak, najděte si kamaráda a dejte si spolu nějakou přátelskou hru! Je jen na vás, jestli zavítáte do malé herny U Čmouda, zahrajete si šachy nebo poměříte síly v Soubojovém klubu. Mně pak stačí jen poslat obrázek dokazující, že jste spolu dohráli nějakou hru! A když k tomu připíšete, zdali to bylo mírumilovné, nebo ne, tak budu o to radši.

Harry and Ron playing chess by NellGrey14 on DeviantArt

Splněný úkol zašlete do sovince Noah Limbani do 6. prosince, 23.59 hodin.