Kluběnky na hradě

Někdo tvrdí, že svět řídí peníze. Někdo zase, že je to láska. Poslední dobou se ale ukazuje, že to jsou vejce. Ať už jde o slevu v Lidlu, zlaté vejce v jezeře nebo podivné vejce ukrývající se v K.A.K.u, lidé začnou šílet a podivné věci se dají do pohybu.

Psal se den 6. listopadu 2022, když se ve Velké síni objevila podivná hláška. Esperanza Milagrosa otevřela podivné vejce. Zatímco se červená ředitelka radovala z malé kluběnky, všichni vyhrabali své lucerny a dali se do prohledávání celého hradu a jeho okolí ve snaze si jedno takové vajíčko ulovit pro sebe. Útulek v Godrikově Dole nezažil takový nával od nastěhování koček, vajíčka ale nikde. Nezoufejte ale, kdosi z 27 vyvolených, také známých jako kouzelníků se složenou zkouškou KOZA, vajíčka nakonec přece jen našel.

Za krásné dva galeony a 13 runových prachů si lze v obchodě Kouzelnického akademického klubu (K.A.K.) kluběnku koupit. Není to proto levná záležitost, jeden runový prach se rovná jednomu temnostínu, jedné z momentálně nejvzácnějších ingrediencí na hradě. O tom ale více v článku Márč. Původně bylo v obchodě na 10 vajec, v době psaní tohoto článku se jich již 10 vyklubalo, ale pouze z devíti vajec!

První přišla madam Esperanza s kluběnčí slečnou, následovala dušice Marguerita nedlouho na to s další. Pro účely Zmijozelu jsem se následně stala chůvou právě této kluběnky. Madam Barb na chvíli upustila od žab a pořídila si kluběnku jako třetí. Následně do akce nastoupily madam Nerys a Aki, které tak daly možný začátek množení, vyklubali se jim totiž chlapečci. Jak v továrně se pak vyklubaly další kluběnky červené Rebecce, madam Any a ještě jednou madam Aki, která ji obratem darovala zelené Bibi. Stejné taktiky využil pan Oliver, který kluběnku vzápětí daroval madam Orestě. Desáté vajíčko bylo prodáno, ještě se ale nevyklubalo, jeho majitel je proto neznámý. Jedenáctá kluběnka se narodila Christi, které byla darována za jejich navrhnutí. Jedno vajíčko stále zbývá neotevřené.

Co už tedy víme s jistotou o kluběnkách? Vajíčko jako takové přeposlat nejde, kluběnku ale můžete poslat komukoliv, kdo vlastní licenci A.1, tedy tu originálně pouze na exožáby. Stejně tak už můžeme s jistotou říct, jak budou geneticky čistá zvířátka vypadat a že si na jejich tvorbě Christina Elizabeth Stark dala záležet!

Nebyla bych ale členem jakési milující rodiny, která je známá spíše jako množírna, kdybych na kluběnky nekoukala v rámci genů – z desíti vyklubaných kluběnek nám stále chybí 2 geny, a to v základu D a na jazyku A. Ještě, že máme nově ten lektvar na měnění genetiky, jinak bychom měli docela problém!

Kluběnky jako takové mají celkem 8 genů a 5 barevných variant. Nejvýraznějším genem jsou určitě tělo a hlava, to určí celou barevnou strukturu vaší kluběnky. Každé oko má pak gen zvlášť, z čehož jde soudit, že naprostá většina kluběnek bude heterochromní. Jazyk je pak také pro každý gen jiný, pokud bude mít ale kluběnka jako první C, jazyk vystrkovat nebude vůbec. Co je ale důležité – mimina mají své zbarvení jako čisté kluběnky, a to podle genu v základu. Základ se pak na dospělé kluběnce neprojevuje ale skoro vůbec, s dospělostí proto spoustu majitelů dozajista čeká šok. A to asi i obecně, kluběnky totiž dorůstají neuvěřitelných 16 dní! Za takovou dobu by vám šnek vyrostl hned dvakrát.

Kromě jednoho ztraceného vajíčka jsou již všechny kluběnky na světě a čeká nás teď mnohem složitější úkol – rozmnožit je mezi obyvatele hradu. Schválně kterým majitelům se to povede jako prvním!

Pro Hadího krále
Noah Limbani

31 komentářů

 1. Veronica N. Williamsová
  4. 12. 2022 (01:49)

  Krásný a vystihující článek. Otázkou je, gde moje kluběnka?

  Takže, kdyby mě chtěl někdo potěšit (a jakože pro všechny čtenáře tohoto článku se to právě stalo povinným), zde je můj seznám přání:
  – licence, pokud nebudou licence, nebudu ani já, nakolko se upláču k smrti (prostě mi ňák pošmelte štístka, Nim se to nedozví!)
  – rozrazily, to jsou moc pěkné kytičky, protože v latině obšlehly mé jméno, dávají mi ego boost (ne pro mě ale, prostě je rozdejte ostatním, namnožte je jak krysy z množírny, dokud rozrazily nezachvátí každou hog postavíčku! 3:))

  A to jsou má skromná přání pro letošní Salazarnálie O:)

 2. Milý Hadí králi,

  k letošním Salazarnáliím si přeji dvě věci.
  Tou první je zlatonka ze zápasu s Mrzimorem, neboť takovou ještě nevlastním. A tou druhou inspirace na zkoušky OVCE, které mě letos čekají!
  Samozřejmě potěší i věci jako školní pohár, famfrpálový pohár, světový mír nebo gang kluběnek v černé barvě, ale člověk se musí umět uskromnit.

 3. Christina Meadows
  4. 12. 2022 (03:05)

  Po přečtení tohoto článku jsem usoudila, že bych asi nutně potřebovala celorůžovou kluběnku. Proto si přeju, ať je dostatek množících kapacit k tomu, aby co nejdříve spatřila světlo světa!
  Pak je na mém seznamu skromných přání i mapa hradu, na kterou se mi neustále nedaří našetřit, protože pořád vycházejí nové kolekce, nebo se zrovna doplňuje NiT a moje vůle neutrácet za oblečení je víc než slabá. Věřím, že by mi mapa pomohla tolik nenarážet do zdí a ušetřit několik boulí na hlavě. A hlavně spoustu tabulek čokolády, které spořádám při rozčilování, že nemůžu trefit tam, kam chci!

 4. Ruby Élise Day
  4. 12. 2022 (03:30)

  Ze začátku jsem si naivně myslela, že kluběnku až tak nutně nepotřebuju a pořídím si jí někdy později (jako co si budem, úplně jsem tomu nevěřila, ale někdy umím sama sobě dobře lhát). Po zhlédnutí barevných variací si moje srdce získala hnědá kluběnka s tím stylovým platinovým přelivem <3 s touhle kluběnkou po boku, by byl svět hned hezčí!
  Moje další skromné přání je nebýt sežrána Ferdinandem, dožít se ve zdraví prázdnin nebo ochutnat v kuchyni konečně pálivou papričku, protože nabývám podezření, že jí skřítci snad vůbec nemají!

 5. Po kluběnce zatím nijak netoužím, jsem stále nadšené z krysy Sýrožravky, kterou vlastním. Na hradě bych si ale rozhodně přála, aby kolegové vypisovali více nové semináře, které mě budou bavit. Obvykle už totiž nemám moc z čeho vybírat. U mudlů bych si pak přála blok s akvarelovými papíry, ať můžu tvořit.

 6. Enselis Ismenia
  4. 12. 2022 (09:42)

  Asi si stoupnu do dlooooouhé fronty čekatelů na kluběnku, jsou fakt boží. Nejvíc teda ta růžová a fialová. Vypadá to na poměrně zdlouhavé čekání, tak snad do té doby stihneme se Sarah vytunit přátelství mezi žábou a kočkou na max 😀

  A moje tajná přání? Na hradě bych si moc přála nějakého speciálního vánočního poštonosiče. Vždycky závidím, když mi od někoho dopis přinese nějaký ten netopýr, papoušek nebo ryba..(vůbec jsem nenakoupila plno různých mlsek doufajíc, že doručovatele navnadím zůstat u mě a opustit jistě lakotnýho páníčka, zatím ale salazaržel vše vždy odletělo). U mudlů bych ráda dostala obraz malování podle čísel..myslím, že mnou nenápadně a „zcela omylem“ zaslaný odkaz na krásné lodě v západu slunce by mohl zajistit, že se mi přání splní 😀

 7. Hm.. vzhledem k tomu, že už kluběnku mám 😀 (ehm flex), tak ta mi zatím stačí, jen bych si přála, aby konečně vyšlo to rande a bylo mimikluběnka, aktuálně jsme na čtvrtém. Pak bych si přála, aby se co nejvíc lidí zúčastnilo vánoční králíčkovské soutěže a v mudlovském světě si přeji knížku Nadělení, tak snad mi ji Ježíšek přinese :)) já jsem totiž byla mooc hodná a Dawsonka taky 😀 😀

 8. Na Hradě bych si přála, aby sem každý obyvatel chodil rád a načerpal zde nové síly, rozvinul svoji kreativitu a hlavně – aby zde našel nové (stejně praštěné) kamarády – takže nového kamaráda pro každého obyvatele Hradu pro příští rok 😀
  U Mudlů to je jasné – od Ježíška bych ráda sadu pro malované kamínky. Úplně vidím, jak v daleké budoucnosti archeologové či mimozemšťani pátrají po skutečném významu malovaných kamínků a sestavují z nich možné poselství od naší současné civilizace 🙂

 9. Ahoj milý Hadí králi,
  tak já si v mudlovském světě přeji, aby bylo 24. 12. – 26. 12. nasněženo, ať jsou bílé Vánoce i Salazarnálie. A dále si přeji, abych se bez potíží přemístil mezi státy jak před Vánoci, tak i po nich. Koště nechávám doma, pojedu vánočním expresem s plnými kufry. Tak ať to klapne.

 10. Clare Elizabeth Johnson
  4. 12. 2022 (11:28)

  Krásný článek!

  Já bych si tady na hradě asi nejvíc přála nějakého toho speciálního doručovatele, přijde mi to střašně cool a fancy 😀
  A mé největší přání je samosebou, aby měl každý nádherné Salazarnálie a přežil je ve zdraví bez sežrání od našeho Ferdíka 🙂

 11. Fleutýnce pokud možno: No já bych si asi přála nějakou sovuli (mám jenom 2), a něco praktického jako třeba violínovou esenci nebo pamlsky pro žabku… A hlavně hodně kamarádů! (Samosebou ;))

 12. Milý Ježíšku,
  Od tebe bych si přála nějakou hezkou láhev na pití, protože ta moje stará mi protéká a vždycky je od ní durch mokré vše, co je v její blízkosti.
  Milá Fleutýno,
  Od tebe bych jen žádala, aby na hradě každý našel to, co hledá, i když neví, co.
  Od vás obou potom trošku ještě jako bonus ubrat stresu a přidat klidu v duši. Budu vděčná, když mi mé přání splníte, ale vděčnější, když budete plnit především přání ostatních.

 13. Inees Rut Gowstring
  4. 12. 2022 (14:19)

  Já jsem stále věrná svému Foisovi. Ani kluběnka ho nenahradí 🙂

  Co bych si letos přála k Vánocům u mudlů nebo od Fleutýny tady u nás?

  Od Fleutýny bych si určitě přála nějaké nové poštovní zvířátko, kterých není nikdy dosti. Od svých zmijozelských spolužáků od každého jednu vypracovanou soutěž na víc na body a od všech ostatním jen spoustu úsměvů a radosti nejen ve Velké síni.

  U mudlů mam jako každý rok přání nových ponožek, dobrého kokosového oleje a pak nějakou vánočně vonící svíčku.

  Vše ostatní mam a více nepotřebuji.

 14. To jsou krásná přání tady, úplně radost to číst 🙂
  Mně bylo velké přání splněno včera naší madam kolejní a sice navrhnout na PU korunky pro čistokrevné mazlíčky. 💚 Takže teď už jsou má přání celkem skromná…
  Moc bych si přála konečně zjistit, k čemu přesně slouží slídivé kukátko, aniž bych si ho musela koupit 😀
  A potom taky, aby konečně přišla ta správná inspirace na napsání článku do Hadího Krále O:)

 15. Pominu štěstí, zdraví, lásku a mír pro všechny, protože to si každý přejeme 24/7 po celý rok a budu konkrétní.

  Od Fleutýnky bych si přála, aby nám na hradě přibyl ukazatel počasí, ať už se ve Velké síni nemusí objevovat věty typu: „Jéé, venku sněží!“, „U nás je jenom zataženo,“ a „Tady prší.“ Nedává to smysl, když jsme všichni na jednom místě. :’D

  Od Ježíška by mne samozřejmě potěšila jakákoliv věc s HP motivem, kterou ještě nemám. O:)

 16. Kluběnky sice vypadají, že se musí skvěle mazlit, ale mám dojem, že pro mě nic nepředčí kočky ♥

  Ferdíku, moc si přeju, aby na tréninky chodilo co nejvíc zelených a byla tam vždy suprová atmosféra… a abychom letos přilétli z mistrovství s pohárem!

 17. Já bych si přála asi klid 😀 Mít klid, na úkoly čas a jako druhé přání? Pořádnou masáž zad !

 18. Moc krásný článek, Noah 🙂

  A co bych si přála k letošním Vánocům? Asi energii psát, ať už eseje do předmětů mudlovských nebo kouzelných. Ta by se určitě hodila nejvíce. A jako druhou věc? +podívá se na svého krysáka+ No, už vím, více oblečků pro mazlíčky! To abych pořád neutrácela jenom za sebe 🙂

 19. Milá Fleutýnko,
  přála bych si, aby do mého sovince létalo více sov. Více princeznovských šatů u madam Malkinové a více čokoládových žabek.

  V mudlovském světě si pak nejvíce přeji zásobu ořechových másel… a samozřejmě zdraví, lásku a tak dále… ale hlavně ty másla! 🙂

 20. Asterin Levon
  4. 12. 2022 (21:26)

  Moc hezký článek! ❤️ K Vánocům bych si přála konečně mít ten titul, ale bohužel si budu muset počkat do jara 😀 Ale taky energii, klid a více času se Saiph, kterého teď máme opravdu málo. A taky tarotové karty. Tak 😁

 21. WOW, jako vážně WOW! Takhle zmapovat genetiku!
  Ale zpět k tomu přoč jsme všichni tady 😀
  V Bradavicích bych si přála vědět, co chtějí studenti za sovu k Vánocům, protože…. není to fakt snadný rozhodnout.
  A v mudlsvětě: bych si moc přála druhý a třetí díl Mlsouna. Je to boží komiks! A já miluju komiksy!

 22. Betria Carson
  5. 12. 2022 (00:35)

  Asi jsem divná, ale kluběnku nepotřebuju, i když vypadají hezky. Mně ale stačí moje kočka, nechtěla bych ji trápit v útulku, zatímco budu mít u sebe nového mazlíčka. To si nezaslouží.
  Co bych si ale přála je ukořistit ještě jednu zlatonku, než odejdu do profiligy. Je jedno, jestli ze zápasu s Mrzimorem nebo s Nebelvírem. A další věc, kterou bych si přála, aby se na Příčné objevilo nějaké zbrusu nové a vytuněné koště.

 23. Nesstvůra Naiadés
  5. 12. 2022 (01:05)

  Hmm, líbilo by se mi, kdyby ty kluběnky zůstaly malinkatý napořád 😀

  Milá Fleutýno,
  stejně jako většina si přeji, aby ve všech hradních sovincích bylo spoustu vánočních sov (hlavně ty z roku 2012, prosím!). A kdybys sehnala nesehnatelného Hadrového králíčka, měla bych velkou radost! Potěšil by mě i Mendelův lektvar a štědřejší Ďáblova jáma.
  K Ježíškovi bych si přála více času před vánoci, abych stihla dokončit aspoň obraz jako dárek! 🙂

  A celému hradu bych přála, aby byl plný lidí jako naše zelená Clare. 🙂

 24. Christi E. Stark
  5. 12. 2022 (09:33)

  Nádherný článek, děkuji za něj :))) Snad jsme Kluběnkama navnadili hrad! 🙂

  K Vánocům bych si přála abych stíhala vše co jsem slíbila 😀 Zjistila jsem, že to je skutečně největší problém.
  U mudlů mi asi stačí pohodové Vánoce s mudlou, klid a zdraví všem dědečkům a babičkám.. :))

 25. Ahojky, ja si prajem aby boli konečne biele Vianoce, pretože takto to nemá zmysel poriadna zima mi je, ale snehu nikde. A ešte knihy, hŕbu kníh 😀

 26. Milá Fleutýnko,

  letos bych si přála nějaký krásný obraz na vymalovávání podle čísel, ideálně s motivem stromu, neboť s tím, který aktuálně maluji, se dostávám do finále. Tím druhým přáním by byla nějaká kreativní sada na výrobu z pryskyřice.

  Všem ostatním bych přála hlavně klid a pohodu a spoustu inspirace do dalšího roku 🙂
  Envy

 27. Kluběnky D a E jsou naprosto skvělý, ale moje srdce patří od jaktěživa strakáčům! ♥

  Od Fleuntýnky bych si moc přála nějaký cheaty na výhry v maškvorkách proti Zoey (jinak to se mnou není zas tak marný). A od Ježíška si přeji prostě klidné svátky, v pohodě, u pohádek a s tunou salátu. 🙂

 28. Taková kluběnka by se mi určitě časem líbila, ale teď věnuju veškerou péči moji žabičce 🙂
  Přála bych si, abych tu na hradě dál trávila tak super chvíle jako do teď, poznávala víc a víc obyvatel a měla stále múzu při úkolech.
  V mudl převlečení by mi určitě udělala radost kniha.

 29. Takže desáté vejce se někde u někoho skrývá? Hm, hmmm, vánoční dárek? Tajný ctitel? To bude ještě zajímavé! ❤️

 30. Já bych si přála právě tu kluběnku (asi modrou) a aby mi vyšla KOZA. Jo a abych se celkově z těch čtyř zkoušek, co vedu a mojí KOZY nezhroutila. 😀 A u mudlů si přeji, abych od 13. byla v práci pro všechny mrtvá. 😀

Komentáře jsou uzavřeny.