Ohlédnutí za Adventním kalendářem 2022

Milí hradní obyvatelé, už je tomu tak! Rozloučili jsme se společně s vámi s třetím ročníkem Adventního kalendáře v Hadím králi, s naší srdcovou akcí.
Nyní, když už je po termínu esejí, nastal čas si připomenout, jaký letošní prosinec vlastně byl, a zveřejnit jména těch, co se v rámci úkolů nesmazatelně zapsali do Ferdinandova… žaludku.

Ani třetí ročník se neobešel bez karambolů a mudlovských starostí, přesto jsme se opět v již tradiční trojici Barbara Arianne Lecter, Noah Limbani a Saiph Lacaille pustily do příprav. Podařilo se nám si mezi sebou úkoly rozhodit, vymyslet nové i vytáhnout ty, co se v předchozích letech osvědčily. Také jsme se snažily zamyslet nad svátečními hodnotami a nad šiframi, které do redakce pravidelně přinášela Žába. To nám Saiph ne vždy šlo. Nakonec se nám ale povedlo dát celý ročník dokupy i s drobnou novinkou, která se týkala indicií a dalšího hádání slovního spojení.

V prosinci 2022 se do Adventního kalendáře zapojilo celkem 46 účastníků, o jedenáct více než předchozí rok. Nejvíce jich bylo i tentokrát ze Zmijozelu (20). Velmi příjemně nás překvapil Mrzimor (7), který si urval v počtu účastníků druhé místo, ačkoliv se z něj před rokem nikdo neúčastnil. Havraspár (6), Nebelvír (6) a profesoři se zaměstnanci (6) na tom byli vyrovnaně. A nakonec ani duchové nezůstali zahanbeni – jedno vypracování nám, stejně jako loni, zaslala zmijozelská mrtvá.

Celkem bylo otevřeno 471 okének, z toho 458 včas bez úplatků Ferdinandovi. Nejoblíbenějšími úkoly se staly úkol číslo 1 (výřezy hradu), úkol číslo 6 (puzzle), úkol číslo 3 (poslání květiny) a úkol číslo 4 (komentář).

Všech 20 úkolů splnilo celkem 9 lidí, kteří si jako bonus odnesli k odměnám za otevření jednotlivých okének poukaz na 17 srpců, hrudky zlata a další drobnosti. Ještě jednou za úžasný výkon a výdrž gratulujeme Annye Liddle, Any Dawson, Enole Gatito, Enselis Ismenia, Faye Sages, Christině Meadows, Inees Rut Gowstring, Nesse Naiadés a Princess Star! Speciální stříbrné korunky si pak odnesly všechny výše zmíněné zelené krom jediné, Inees ji totiž už měla z dřívějška.

Skvělý výkon ale předvedli všichni, co otevřeli alespoň jedno okénko. Seznam všech i s počtem okének (nebo cenami, které jednotlivci dostali) si v případě zájmu můžete projít v naší interní tabulce. Také v ní najdete všech 8 indicií.

Na každého, kdo otevřel alespoň jedno okénko, čekala nějaká drobná odměna. Letos jsme rozdávaly bylinky, lektvary, házecí předměty, violíny, ingredience z Příčné, srpce i lízátka. Ti, co navíc splnili 5 okének, dostali hrudku zlata, za 15 okének si účastníci zvedli zdraví silným léčivým dotekem. Krom 60 srpců v soutěži jsme navíc za uhodnutí výsledného slovního spojení, jímž byly Weasleyovské hodiny, posílaly speciálně pojmenované sovy postarší.

I letos patří poslední slovo sponzorům. Děkujeme Hadímu králi i zmijozelské koleji, krom toho také Christině Meadows, Margueritě Laux, Noah Limbani a Barbaře Arianne Lecter za hmotné dary i finance, za něž se mohly pořídit odměny.

Budeme se na vás těšit zase napřesrok, do té doby Salazar s vámi!

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

8 komentářů

 1. Christina Meadows
  3. 1. 2023 (23:47)

  Děkujeme za skvělé zpříjemnění adventu a už se těším na další ročník! ♥

 2. Děkujeme za parádní akci! Každé ráno jsem se budila natěšená na nové okénko! 🙂

 3. Děkuji za super zábavu na advent. Budu se těšit na další rok 🙂

 4. Inees Rut Gowstring
  4. 1. 2023 (09:29)

  Bylo to skvělé! Moc děkujeme a budu se těšit příště 🙂

 5. Veronica Narcissa Williamsová
  4. 1. 2023 (13:37)

  Aha, tak Weasleyovské hodiny mě nenapadly :DD Ty indicie se mi absolutně nespojily, jakej byl správnej klíč k řešení?

  Moc se těším na další skvělý ročník! ♥

  • Enselis Ismenia
   4. 1. 2023 (15:29)

   Me to zezacatku taky nedoslo, pak me to napadlo, ale nektery napovedy me spis matly. Nejvic asi me zmatla kuchyne, protoze mam pocit, ze podle knih je meli v obyvaku, ale jista si nejsem 😀 Ale spojeni cesta, nebezpeci a prace mi na nic jineho nesedelo, tak jsem to zkusila tipnout a bylo to dobre 😀

   Jinak take jeste jednou dekuji za super akci i ceny a tesim se zase za rok!

 6. Moc děkuji všem, kteří se AKHK účastnili. Byla radost sledovat, jak kreativně umíte řešit úkoly, a měla jsem velkou radost z toho, že i když to bylo naprosto dobrovolné, všechna vypracování stála za to!
  A taky moc děkuju holkám, které AKHK táhnou už třetím rokem, bez Vás by to nešlo! ♥

Komentáře jsou uzavřeny.