Sni komiksově

Na bizárky už jsme všeci zvyklí. Lidi je velmi rádi tvoří a podporují! Ale jsme zvyklí na bizarnosti i od strojů? A co když vám řeknu, že už za vás i nakreslí obrázek! Revoluce ve šmelování kreslících úkolů? S tím bych raději počkala, protože…Mnoho umělců se bojí, že přijde o svou živnost s rozvojem umělých inteligencí schopných vykreslit i ta nejhezčí díla jakéhokoli žánru. Něco, co umělec buduje celé roky, se AI naučí během vteřiny a ještě to během pár sekund zvládne i přenést na plátno. To dokáže samozřejmě díky pečlivému studování děl těchto umělců, ale potají, ještě aby jim za to platila! Autoři knih jistě jásají, protože platit si k vydání knihy i ilustrátora, to už plácne přes kapsu. Podobně i zdejší studenti doteď se pečlivě vyhýbající kreslícím úkolům. Šmelení je sice taky práce a nikdo vám čas strávený u generování obrázku nebere, ale rozhodně to není práce poctivá! A tak se střežte, hradní obyvatelé, neboť třebaže nás patrně čeká zlatý věk uměleckých AI, každý si svá vypracování musí zvládnout sám!

Tento tlach byl pouze na podporu morálky, na řádcích níže už poctivost předstírat nemusíte. Jen se obrňte, drazí čtenáři, po zhlédnutí některých děl patrně nebudete chtít, aby za vás AI cokoli kreslila!
Enola Gatito v Bradavicích

Začněme zvolna. Outfit pěkný, frňák trošku větší, než je u slečny Enoly Gatito běžné, ale třeba ji před kresbou bodla vosa. Co už je ovšem poměrně zarážející, je její krysák Sølvian. Vypadá přinejmenším jako nepovedená brambora nebo oběť hodiny přeměňování gone wrong. Pokud budeme mít velkou fantazii, můžeme si myslet, že šňůra v pozadí je ocásek této krysozemákové anomálie, který jde zcela nepochopitelně nejprve na záda své majitelky a pak je ležérně spuštěn dolů, snad až ke kotníkům. Tak dlouhý ocas by mohla leckterá krysa závidět. Já jen dodám šťavnatý drb ze zákulisí: slečna je součástí množícího spolku a když řeknu, že je taky pěkně incestní, přestanete se AI smát a řeknete si, že je dost chytrá a jasnozřivá. Jo, jo, je.
Faye Sages jako jednorožec

Nikdy nevíte, čím si druhý prochází a neměli byste se mu tedy smát. Já to tady ovšem nevydržela, protože roh z lebky Faye Sages mi způsobil křeč v břiše. Můžeme se chlácholit myšlenkou, že se jedná o hříbátko nebo o šlechtěnou jednorožcí falabellu, které roh narost prostě z druhé strany hlavy (to už se tak u šlechtění stává), ale čím se uklidňovat v případě ocasu rašícímu přímo z půlek této zmijozelské prvačky? Jinak se jedná o poměrně zdařilou scenérii, v pozadí je nudný fádní svět, který nám osvěžuje tato furry verze Faye a zakrslého jednorožce. Vidím, jak se vám tato kresba výtečně hodí do POKTu, takže si ji coby vypisovatel soutěže dovolím vydražit za pět a půl galeonu. Dá někdo víc?

Když jsem v adminu uviděla toto veledílo, nebyla jsem si jistá, jestli si AI nevyvinula i smysl pro humor. Vlevo můžeme vidět Severuse Snapea poté, co se vykašlal na dávno ztracenou lásku Lily a šel si zahojit srdeční rány bolavou prací v posilovně. Tváře mu ztučněly, protože jede vysoce proteinovou stravu a vypadá trochu jako Brendan Fraser nebo Bob Parr z Úžasňáků.

Na straně pravé je zobrazen autoportrét Freyi Reeves. Portrétování buď přerušily škrkny, nebo je AI natolik napřed, že znázornila budoucnost této nebelvírské prvačky. Či je to jak tajemné zrcadlo a odhaluje, jak vypadá něčí duše? Nakonec to ví jen čert.
Saiph Lacaille na hradě

Slečna Lena Darwin naši největší bodohrotičku jistě chtěla potěšit. Takový portrét pod stromeček, co vypadá, že jste za něj na Karlově mostě dali minimálně pětikilo, ale ve skutečnosti jste jen klikli na generovat na random webu, to se vyplatí! Saiph Lacaille tu ovšem vypadá jako po pořádně šťavnaté termínové neděli. Kolem ní můžeme vidět následky jejích množících pokusů. Nezbývá než přát si, aby k nám byla AI milejší a nezobrazila nás v takovém krutém odrazu reality. Obraz se ani neodvážím dražit.

Pokud jste se někdy ptali, jak by vypadala fotografie ducha se svojí kočkou, zde máte odpověď. Samozřejmě Marguerita Laux součástí školní množírny není (lež), proto její mazlivá kočička není to vpravo, ale ta roztomilá číča vlevo. Nebuďme barvisti, duchové nemusí být jenom šedí! I pro duchy ve tvaru červených kočiček, které přejel autobus, je tu místo.
Jenna Ortega na hradě

S novým seriálem Wednesday jsme se dověděli, že má dcerka Addamsových kromě psychopatie i nadpřirozené schopnosti, což Nesse Naiadés stačilo k tomu, aby ji okamžitě importovala do Bradavic. Výsledek tohoto neuváženého rozhodnutí můžeme vidět na portétu výše. Nejenže si dívenku každý plete s Cho Chang, ale ještě má místo dřevěné hůlky liánu a svému nohsledovi ze Zmijozelu naprosto zničila obličej potloukem během přátelského famfrpálového utkání. Ta AI zkrátka ví.
Princess Star s jednorožcem

Ne každý může vypadat jako princezna. Své o tom paradoxně ví Princess Star. AI vylovila přes mudlonet šťavnatý drb na slečnu, totiž že se její drahá máti spustila se skřetem [pozn. red.: vidíte, jak díky HK čtete ta nejžhavější fakta?] a už byla ruka v rukávě. Vzhled jednorožce nás pak už nemohl vyděsit.
Skylar jako Pan Burns

Zlé jazyky by mohly tvrdit, že se snažím zdiskreditovat přední nebelvírské studenty, ale není tomu tak. Oni to zvládnou sami. Jako třeba slečna Skylar Blair Anderson, kterou zrcadlo v kabinkách na Příčné uchlácholilo, že se jedná o velmi pohlednou dívku, ale copak po těch letech ve famfrpálu se může jednat o pravdu? Kdepak, zásah umělé inteligence potvrdil, že kdo každý týden dostává potloukem do hlavy, tomu se něco pohne nejen v hlavě, ale i v těle. Avšak bodohrotiči, mějte strach! Kumulované bohatství a chuť zvítězit činí z pana Burnse, teda Megamysli, totiž slečny, nebezpečného hráče.
Světlé chvíle Dream AI neurčené k dražbě:

Johnny Depp v Bradavicích
Maya Prinz koukaje na Ferdu
Emma Watson na hradě

Gita Hrdličková na hradě
Asterin Levon v Bradavicích

A jak podle AI vypadáte vy?

Pro Hadího krále
Veronica Pohledna Williamsová

7 komentářů

 1. Jak je možný, že některý máte ty obrázky uplně nádherný? :O Jo a příbuznost se skřety odmítám btw. -_-

 2. Rhea De Morgan
  24. 1. 2023 (18:31)

  Obdivuju ty krásný obrázky, já měla hrozně zvláštní. 😀 Děkujeme za článek!

 3. Rhea De Morgan
  24. 1. 2023 (18:33)

  Já chci taky tak snové obrázky, moje ani nestály za řeč 😀 Ale soutěž to byla skvělá!

 4. Veru Salvatore
  2. 2. 2023 (19:44)

  Některé ty obrázky jsou povedené, to se musí nechat.. Ale ten Snape? Když jsem viděla ten obrázek, pomyslila jsem si- to vypadá jako- ale ne to nemůže být.. A pak jsem s hrůzou uviděla jeho jméno v tom článku…

 5. Nylian Morlynn
  6. 2. 2023 (21:37)

  Moc povedené obrázky a ještě lépe napsaný článek. Asi v noci budu malovat 😀

Komentáře jsou uzavřeny.