Za teplými kraji

Školní rok Zima 2023 skončil už před nějakým tím pátkem – a tak je konečně čas si připomenout, co se během něj dělo ve Zmijozelu na poli famfrpálu.

Po hledání Potlouka v Létě 2022 a noční bojovce během letních prázdnin mi bylo jasné, že si všichni budou chtít hlavně odpočinout a pro jednou někoho nezachraňovat. Když se proto naskytla příležitost vydat se do čtyř exotických destinací, neváhala jsem – není totiž hada, který by neměl rád teplo, zvlášť když nás čekala zima (že většinu podzimu a zimy bude svítit sluníčko a na začátku ledna budou teploty dosahovat i 15 °C, to jsem v září ještě nemohla tušit).

Cestování pomocí letaxu nám bylo zatrhnuto hradním vedením, přemisťovat se většina týmu ještě neumí a přenášedlo nám na Ministerstvu kouzel zařídit nechtěli, a tak nám nezbylo než se spolehnout na mudlovské dopravní prostředky. Zjistila jsem, že mudlovské letecké společnosti nabízejí letenky zdarma za nasbírané míle – a to by bylo, aby hadi na košťatech míle nenasbírali! Vyhnala jsem tedy všechny famfrpálisty na hřiště (některé pod pohrůžkou, že jinak budou každé ráno běhat se Sarah kolečka kolem hradu) a sběr mílí započal.

Nebudu vás tu nudit čísly, propočty a vyčerpáním hráčů a rovnou prozradím, že jsme už v říjnu nasbírali dost mil na první přesun – do Indie. Všichni se nadšeně pustili do jogínování a pojídání karí a dalších dobrot – a přitom dál sbírali míle, takže jsme se do konce roku podívali i do Namibie, Karibiku a Brazílie. Tam jsme nakonec nasbírali dost mil na návrat domů na hrad.

Jednou z důležitých (pro mě) součástí soutěže byly i kreativní úkoly – to víte, chtěla jsem se ocitnout v roli hradních profesorů a kochat se nadáním spolužáků. Každý mohl libovolně zpracovat jeden či všechny naše výlety, přičemž každý úkol měl povinnou součást – Indie musela obsahovat slona, Namibie byla pojená se safari, v Karibiku jsme se byli podívat za piráty a v Brazílii jsme navštívili slavný karneval. Na stole mi přistála spousta moc pěkných vypracování – pokochejte se spolu se mnou!

 

INDIE

Vývěskový had, čivava, slon… No tahle koláž má všechno!

Autor: Enola Gatito

Pozornější brzy pochopí, že zmijozelská obliba koláží byla ve famfrsoutěži všudypřítomná, ale Inees ji povznesla na novou úroveň – k tvorbě využívala vlastní fotografie z dříve podniknutých cest. Taky závidíte, že viděla slona takhle nablízko?

Autor: Inees Rut Gowstring

 

Autor: Nessa Naiadés

Ruby přispěla jediným obrázkem, ale i tak jí budu až do smrti závidět, jak skvěle slona vystínovala!

Autor: Ruby Élise Day

 

NAMIBIE

Namibijské safari

Autor: Enola Gatito

V Namibii se nám líbí,
když nemáme dlouhou chvíli.
A to my teda nemáme,
pořád totiž létáme.

Každý den na safari,
chroupem při tom bon pari.
Lvy, slony a žirafy,
sem tam taky černochy,
to všechno my vidíme,
když na koštěti letíme.

V Namibii se nám líbí,
když nemáme dlouhou chvíli,
s Májou, s Gregem, s Nesskou,
s Ruby, Faye a Ineeskou,
se Sarah a se všemi,
co jsou rádi na Zemi.

 

Autor: Inees Rut Gowstring

Doteď si vyčítám, že jsem Nessu nepřivázala ke stolu a nedonutila ji poslat mi obrázků víc – chci vidět i další zvířátka, jak hrají famfrpál!

Autor: Nessa Naiadés

Jaké zvíře ze safari jste vy?

Autor: Veronica Narcissa Williamsová

 

KARIBIK

 

Autor: Enola Gatito

Povšimněte si umně a zcela přirozeně zakomponované pirátské vlajky!

Autor: Inees Rut Gowstring

 

BRAZÍLIE

Koláže, obrázky a vlastně ani básnička mě jako vypracování moc nepřekvapily. Brada mi však spadla, když Enola odevzdala komiks!

Autor: Enola Gatito

 

Brazílie byla jediné kolo, kdy Inees nepoužila vlastní fotografie – ale třeba nasbírala inspiraci k dalšímu výletu u mudlů!

Autor: Inees Rut Gowstring

A tady už slavíme výhrou obou pohárů!

Autor: Veronica Narcissa Williamsová

 

Líbilo? Přitom jste ještě ani neviděli všechno!

Kreativní soutěž měla ještě jednu účastnici, která splnila všechny čtyři úkoly – a to ve formě krátkého videa. Dojděte si pro popcorn a podívejte se na zmijozelskou cestu v režii Faye Sages.

 

 

Závěrem článku bych ráda znovu poděkovala všem, kdo se famfrpálové akce účastnili – i těm, kteří kreativní úkoly nevypracovávali a „jen“ sbírali míle. Díky vám mělo cenu věnovat čas hledání nejlepších nabídek na letenky a počítání každé jedné nalétané míle! A doufám, že jste si výlet užili i vy!

 

Pro Hadího krále
Maya Prinz

4 komentáře

  1. Ach, to videjko je boží! A na tom koštěti to nejvíc sluší mně, to je jasný! 😀
    No a ten sloník s camrálem! Cute! ❤️

  2. Veronica Narcissa Williamsová
    30. 6. 2023 (23:33)

    Aaa, toli krásných kreativních vypracování! :0 A pak, že se zelení neradi účastní kreslících soutěží! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.