Zmijo-Halloween mezi námi

Pět minut do půlnoci. Můj první Halloween na hradě. Procházím potemnělými chodbami, tichá zákoutí hradu jsou příslibem nadcházejícího děsuplného dne… Ano, takhle jsem si to představovala. Ovšem realita je zcela odlišná!

 

 

Hrad praská ve švech a v kolejních ložnicích není jediný student. V temných koutech kolejní místnosti se krčí podivné partičky – jsou to už zmiňovaní studenti, co se snaží na poslední chvíli směnit své (dosavadní) cennosti za aspoň pár srpců. Panika z nedostatku finančních prostředků graduje, studenti pijí jedno dýňové latte za druhým, aby vydrželi vzhůru ještě i posledních pár minut – všichni čekají na půlnoc.

Podivné bouchání v kumbálu prozrazuje, že Zmijozelští se neštítí využít jakýchkoli nekalostí, aby zastavili zbohatlickou část hradní populace a dostali se na Příčnou ulici jako první, aby stihli ulovit vzácné nové kousky.

Odbila půlnoc. Nastala mela.

V Příčné ulici se to hemží studenty i profesory, každý si nese obrovské množství balíčků všech tvarů i velikostí. Ve zkušebních kabinkách se studenti ani nestíhají střídat, a tak úlovky zkouší pospolu a někdy si je i vzájemně kradou. Slečně Ginevře mohou lační zákazníci ruce utrhnout. A nebojí se ani drobných úplatků. Letošní návrháři se překonali a všichni touží jejich skvosty obléknout.

Vřava je to neuvěřitelná! První bombychtivci se vřítili do příbytků nebohých profesorů už pár minut po půlnoci. Tahají z postele rozespalé profesorstvo a dožadují se horké polévky a koledy. Nic nedbají na nekřesťanskou dobu svého počínání a syslí ukořistěné zásoby.

Ovšem ráno vypuklo něco nevídaného!

Všichni měli dostatek času prošmejdit PU, objevit zastrčené a podpultové kousky a také si ověřit stav svého konta, a to vedlo k jedinému… Letošní halloweenská nabídka outfitů, kolekcí a dekorací je natolik atraktivní, že jsou někteří zelení jedinci ochotni udělat pro jejich získání prakticky cokoli! A to ani nemluvě o speciálním poštovním ptactvu a létactvu, které bylo letos naskladněno. Zelení horentně prodávají své staré módní výstřelky, cenné části majetku, kartičky z žabek všech hodnot – a není ojedinělá ani nabídka služeb osobitějšího rázu…

Na černém zeleném trhu se totiž začínají objevovat i nabídky na kuchyňskou výpomoc, úklid sovince, osobní roztleskávačku, a dokonce i odkup orgánů, například ledviny či dlouhých vlasů z VIP sekce kadeřnictví. Obávám se, co ještě černý trh v příštích hodinách nabídne.

Aktuální situaci pro vás bez ustání sledujeme a odhalujeme nekalé praktiky prohnaných hadů, neboť halloweenské řádění nemá konce. Ale my jsme v patách všem a všemu!

Celý hrad zachvátila nová pandemie! Vlasy sice drží, ale jde o daleko závažnější problém, který bude mít i dalekosáhlejší důsledky. Hogu vládne halloweenský shopaholismus! Je to vysoce infekční virus a jeho léčba vás bude stát doslova celý váš majetek. Mějte se tedy na pozoru!

Hradem otřásla skutečnost, že při koledování lze v učitelských příbytcích získat i exkluzivní limitovanou edici voodoo panenek. Opět našim očím neuniklo, že se ve Velké síni rozmohl takový nešvar… Kšeftování s voodoo panenkami! I vy získejte svou vytouženou!

Godrikův Důl je jako mraveniště. Podivuhodné existence běhají od jednoho stavení k druhému. Někde se vaří, jinde koleduje. Na zemi se válí obaly od sladkostí a celým městem se rozléhají mocné výkřiky úleků a výhrůžek říkanek. A marně byste hledali známé tváře. Ve změti všech upírů, vlkodlaků a pirátů jen těžko zahlédnete, kdo se pod jakou maskou skrývá…

Proto jsme se vydali hledat Ferdinanda. Bylo jasné, že cvrkot a hemžení jej nejspíš vyplaší a on zůstane ve sklepení. Ale pozor! Dle dostupných informací od neznámého informátora (díky, Nesso) je potvrzeno, že si i Ferdinand oblékl kostým.

Pozor, pozor!

Ferdinand jde za chameleona, a tak dokonale splývá s okolím. Doplazil se k jednomu mocnému magiči a podplatil ho, aby ho učinil neviditelným. Může být tedy všude, aniž bychom měli šanci si ho všimnout. Situaci však máme pod kontrolou a po Ferdinandovi neúnavně pátráme.

Někteří po půlnočním řádění rychle vystřízlivěli a začali si svou marnotratnost vyčítat, a proto můžeme již nyní u Vetešníka objevit kousky, které byly (ještě před pár hodinami) naprostým nepostradatelným skvostem. Bohužel se zde ale objevují i halloweenské sovy a další horké novinky. Všechny nás zajímá, jaká strategie za tímto počínáním vězí.

Tak pevnou vůli a nechť při vás zůstanou galeony!

P. S.: Ferdinand se stále pohřešuje!

Pro Hadího krále
Veronika Fox

2 komentáře

  1. Aurora Mockingbird
    2. 11. 2023 (12:29)

    Panejo! Boží a dokonale vystihující článek! Hned jsem si ten Halloween prožila znovu. A fakt by mě zajímalo, co lidi vede k tomu, čerstvě nakoupený kousky, hned cpát do vetešnictví! Tomu by se někdo měl podívat na kloub.

Komentáře jsou uzavřeny.