Japato (ne)mudlovati s mudly…

Většina z nás mívá plány, představy a očekávání co si počne s volným časem a kterým směrem namíří své aktivity.

Někteří se vrhají do bodování jako diví draci. Vrhají se na nebohé profesory, jejich předměty, přednášky na seminářích a soutěže. Snaživci s gustem trhají své i cizí rekordy, skáčou v bodovacím žebříčku a běží vpřed, aby se udrželi alespoň tam, kde zrovna jsou. Salazarahodná činnost. Velmi úctyhodná. Jenže…pro mnohé již jen krásnou písní sirén, která se kamsi pozvolna vytrácí…

Hromadění jmění může být dalším příkladem. Cinkot galeonů přiláká nejednoho chudého studenta. A kdo by se divil? K udržení určité úrovně oblékání je za potřebí pěkné hromádky mincí. Pochopitelně, z něčeho je potřeba občas přikrmit i konto kolejní, kterému diety rozhodně nedělají dobře.

Poflakování se po hradě může být dalším příkladem. Famfrpál, královská sportovní disciplína si pochopitelně žádá své. Neobejde se bez pravidelných tréninků, mnoha druhů cvičení a spoustě hodin trávících s košťaty nad zemí.

A kdo by se občas nepustil jen tak na obchůzku po pozemcích školy a nevyužil něčeho ze široké nabídky možných činností, u kterých se dá velmi dobře dovádět a řádit.

Nicméně, všechny tyto činnosti jsou ve velmi vážném ohrožení!

Spousta z nás je nucena zároveň koexistovat mezi mudly. Ti si však činní stále větší a větší nároky a nekompromisně nás obírají o drahocenný čas.

Vlivem mnoha mudlismů pak ztrácíme i spousty energie nad mraky zbytečností, cítíme se unavení, podráždění a do ničeho už se nám ani nechce.

Do takovýchto nástrah už spadlo mnoho, mnoho studentů a to i takových, kteří svého času platili za velice aktivní obyvatele hradu.

Situace je tak vážná, že se jí začalo zabývat i ministerstvo kouzel. To pověřilo několik svých specialistů bádáním a píděním se po lektvaru který by nás opět „vrátil do hry“ a pomohl nám odvrátit nežádoucí vlivy mudlismů.