Největší snaživci na scéně!

Jednou jsem dostala ohodnocení úkolu do Mudlovské antropologie a napadlo mě, že bych se mohla podívat, jak jsem na tom s těmi body. Zašla jsem se kouknout a vyrazilo mi to dech. Jak jsem tam dlouho nebyla, postoupila jsem na neuvěřitelnou třetí příčku! Ihned mi došlo, že by to byl skvělý námět na článek, a proto jsem zkontaktovala i zbylé čtyři snaživce a udělala s nimi exkluzivní rozhovor!

Proč máš tolik předmětů? Jedeš na snaživce?

Fides Fons: Odpovím merlinužel otázkou: Co je to snaživec? Anebo spíše kdo je to snaživec?

Ale k počtu mých předmětů: Na škole je mnoho zajímavých předmětů, a tak se postupně hlásím na cokoliv, co se zrovna namane a je pro mě zajímavým. Kdyby například nechybělo lékouzelnictví, bylinkářství, dada (opčm), kouzelné formule a bylo otevřeno více tříd, například barvokouzlení, artušovské legendy, a já nevím co ještě, přihlásil bych se na ně a peníze si prostě půjčil.

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Předně je to z části tím, že jsem i loni studovala tuším 22 předmětů. Ve většině tím pádem pokračuju od loňska a dostala jsem se i na některé, které mi loni unikly, protože v nich už nebylo místo. Úkoly jsou pro mě hlavně aktivním druhem odpočinku (to je asi nejdůležitější důvod), ve Velké síni moc času netrávím, takže… mi to takhle asi vyhovuje. Pak je tu samozřejmě i ten Snaživec, kterého bych získala ráda. Když mi ale uteče a někdo bude lepší, můj hogwartský život se tím nezhroutí. +směje se+ A ráda přináším své koleji tolik bodů, kolik jen mohu. Nehledě na body mě ale většina z předmětů, které studuju, vážně baví, stejně tak komentáře a diskuze s profesory.

Samslav Kulík: Vybral jsem si předměty, co by mě tak asi zajímaly – ani ne všechny, ale víc bych zcela jistě nezvlád, už takhle to je hraniční. Co to je snaživec? 🙂 To jako největší bodosběrka? V tom případě na něj určo nejedu.

Osiris Flemingová: Jedním z důvodů jsou samozřejmě body, ale když má člověk šanci nakouknout do mnoha záhadných oborů a zajímavostí, proč by se na předměty nehlásil. Možná si to někdy neuvědomujeme, ale čtením některých výkladů získáváme určitý vědomostní rozhled, který je nám poskytnut zadarmo, tak proč toho nevyužít.

Co se týče snaživce, na toho rozhodně nemám. Obdivuji ty minulé bodožrouty, kteří dokázali držet takové bodové tempo a nezbláznit se z toho. I přesto se letošnímu snaživci budu snažit držet v patách.

Jak moc se o první místo hodláš bít?

Fides Fons: Nevidím důvod, proč bych se měl o první místo bít, chci jen svými body pomoci koleji.

Nerys Heliabel Ghostfieldová:Řekla bych, že asi tolik, jak budu moci v souladu s časem, který na to budu mít. Ne každý termín výuky mi mudlovský život dovolí se výuce a soutěžím věnovat naplno. Jsem ale docela systematik, takže… s odvahou a dobrým plánem… i přes svou vlastní mrtvolu. -uchechtne se s lišáckým výrazem-

Samslav Kulík: Nemám v úmyslu se o cokoli bít 🙂 Nerys by mě třeba ještě zliskala kabelkou a takovou ostudu bych teda vážně neunes 😉 S ženou jako s květinou … zřezat, svázat, hodit do vody … totiž … chci říct, že je musíme hýčkat, žjo 😉

Osiris Flemingová: Jak jsem řekla výše, bojovat budu v přední linii, ale budu jen pěšákem, takže nechám, aby se pobili ti vepředu a já pak třeba projdu ;D.

Jak zvládáš úkoly? Děláš i MÚ?

Fides Fons:Úkoly zvládám v pohodě, nemám s nimi moc problémy, prostě je dělám systematicky a podle času a jejich náročnosti. Mimořádné úkoly zatím dělám všechny, i když některými si nejsem jistý, například malování naslepo mi nikdy nešlo.

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Jak jsem řekla, jsem systematik, takže pokud můžu, dělám všechny úkoly, nesnáším ty odporné červené křížky, které pak u neodevzdaných úkolů visí celý rok. A taky záleží na zadání, někde mám nápad nebo odpověď hned, někde musím čekat na inspiraci i celých čtrnáct dní.

Samslav Kulík: Někdy zvládám, někdy ne. Teď třeba nemám hotovýho skoro nic, budu muset prohnat svojí múzu. Někdy koncem týdne. MÚ jsem zatím udělal asi všechny, ale nehodlám to hrotit – když mě to nezaujme, tak do toho prostě nepudu 🙂

Osiris Flemingová: Úkoly zvládám dobře, některé se mi líbí, některé ne, tak jako všem. Mimořádné úkoly také dělám, protože jsou mnohdy zajímavější než povinné.

Jaký je to pocit být v TOP10 školy?

Fides Fons:Je to povznášející pocit, člověk ví, že své koleji pomáhá jak nejlépe může a že se jeho snaha taktéž hodnotí a vyplácí.

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Asi stejný, jako loni -směje se a přemýšlí- O Snaživce je prima bojovat, ale myslím, že ty předměty vážně především studuju kvůli sobě samé, že mě to baví a že u toho tak nějak… odpočívám. Kdyby mi to nedávalo víc než body, asi by mě nebavilo se celý rok tak dřít. A samozřejmě z toho mám radost, když se v té TOP10 můžu vidět. Bývala jsem ale i níž a snášela jsem to loni stejně dobře, moje výkony to nijak zvlášť neovlivnilo, leda snad, že jsem se snažila o něco víc, protože jsem měla motivaci k soupeření. Baví mě soupeřit jen tak pro tu legraci se stejně šílenými snaživci, jako jsem já. Je to taková celoroční drobná odměna a zpestření.

Samslav Kulík: Ani nevim, nějak mě nenapadlo to analyzovat, tebe snad jo? 😀

Osiris Flemingová: Pocit? Asi žádný. Je to sice na pohled příjemné, ale že bych z toho skákala dva metry do stropu, to ne =)

Jak dlouho myslíš, že ti to vyydrží?

Fides Fons: Čím déle to vydrží, tím lépe pro mou kolej, takže se pokusím vydržet, hmm, třeba až do 1. ročníku rozšiřujícího studia?

Nerys Heliabel Ghostfieldová:To bude záležet na vytížení v mudlovském světě a na tom, jak moc ovlivní podzimně zimní počasí moje zdraví. Když jsem byla loni nemocná, moc mě to nebavilo, koho taky jo, že? Ale v běžném stavu věcí je můj nynější výkon, řekla bych, tak nějak „normou“ pro mě samotnou. Takže, asi věřím, že mi to těch pár měsíců vydrží. A budu v to i doufat. -tváří se odhodlaně-

Samslav Kulík: Moc dlouho asi ne, když vidim ty … zasloužilé sběrače…. s více než 20 předměty. Vážně nevim, jestli si ťukat na čelo nebo předvádět uctivý hlubokosklon 🙂 To ze mě mluví samozřejmě závist, že má někdo tolik času a píle =D

Osiris Flemingová: Tak to je ve hvězdách, ale doufám, že mě lenost nepřemůže a já to vydržím až do konce. Jak se říká, je lehké se dostat na vrchol, ale mnohem těžší je se tam udržet.

Tak, jak jste se mohli dočíst v článku, všichni snaživci se chtějí udržet v TOPce co nejdéle to půjde, tak bychom jim mohli držet palce, ne?

3 komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.