O letové ploše

Asi jako každý, kdo objevil letovou plochu, jsem se pokoušela nalétat co nejvíce terčíků. Ale protože mi to moc nešlo, tak jsem se rozhodla vyzpovídat některé z těch, nad jejichž výsledky žasneme.

Filius Orionis
Pan Orionis je profesorem na naší škole a před tím létal za tým červených. Zajímá se o Francii a mluví skvěle francouzsky. Také je známý jako externí návrhář čokožabek a muž mnoha zájmů.

Na nástěnce u letové plochy jsem četla, že jste nalítal 73 terčíků, což je druhý nejlepší výsledek. Jak dlouho jste trénoval, než se vám povedl chytit tak ohromující počet?

Kolik hodin přesně jsem strávil tréninkem, nedokážu odhadnout, vážně ne. Každopádně mám svůj současný výsledek z doby, kdy jsem byl prvním rokem profesorem, tedy jsem se k němu dostával přibližně 8 bradavických školních let.

A jak jste se po tomto výkonu cítil?

Jako po každém delším letu mi tlouklo srdce trochu hlasitěji… =D

Máte někdy v plánu tento počet překonat? Zkoušíte to?

No, létám sice skoro každý den, ale to spíš pro přehled o tom, abych věděl, zda nemá nějaký student nově 51 terčíků a více; že by se mi podařilo překonat osobní rekord, nevěřím. Na druhou stranu, ty nejdelší lety někdy přicházejí ve chvíli, kdy je člověk čeká nejméně, takže uvidíme.

Měl jste někdy chuť rozbít koště, když vám nešlo chytit tolik terčíků, kolik jste chtěl?

Což o to, koště, měl jsem chuť rozbít sám sebe – ono když letí terčíky v řadě a vy se jim nějakým podivuhodným způsobem vyhnete, naštve to.

Jak často trénujete famfrpál?

Famfrpál jako takový již netrénuji, nemám co. Pokud myslíte terčíky, tak ty, jak jsem řekl výše, zkouším chytat skoro každý den, ale málokdy u nich strávím víc času než pár minut.

Jaké je vaše oblíbené koště?

Onen nový typ, který by měl být dle Příčného nepravidelníku dokončen do roku 2011, jaké jiné. =D

A na závěr: Měl by jste nějakou radu pro nás, co jim nejde chytit víc než patnáct terčíků a už jsou z toho zoufalý?

Aby nezoufali a zkoušeli to dál, jiný recept neznám. =)

Jane Karen Langley
Jane je studentkou čtvrtého ročníku v koleji Nebelvír. Při famfrpálových zápasech exceluje zejména na postu střelce, ale ani jiné posty jí nejsou neznámé. Mezi její zájmy patří četba, šachy a orientální kultura.

Na nástěnce u letové plochy jsem četla, že jsi nalítala 66 terčíků, což je jeden z nejlepších výsledků. Jak dlouho jsi trénovala, než se ti povedl chytit tak ohromující počet?

No… trénovala… to se říct nedá… prostě jsem to čas od času zkusila a chvíli lítala. Jde tu bohužel hlavně o šestí a o tom to cele je. Terčíky musejí prostě dobře přiletět, protože nad třicet, už to není moc o uměni…

Jak jsi se po takovém výkonu cítila?

Nadšeně, užasne, fenomenálně… a když jsem v dalších pěti pokusech dala v průměru 6 terčíku, radost zmizela 🙂

Máš někdy v plánu tenhle počet překonat? Zkoušíš to?

To už se asi nepodaří takže ani nezkouším… naposledy jsem letěla tak loni…

Měla jsi někdy chuť rozbít koště, když ti terčíky proklouzávali kolem koštěte?

Ee to ne. Koště je drahé a když se nedařilo, tak jsem šla do Knihovny 🙂

Jak často trénuješ?

Vůbec, proste si občas zaletím…

Jaký je tvůj oblíbený typ koštěte?

To který letí 🙂 nemam nic oblíbeného…

A na závěr: Měla by jsi nějakou radu pro nás, co jim nejde chytit víc než patnáct terčíků a už jsou z toho zoufalý?

Trpělivost a šestí přijde samo 😉

Cerridwen Lowra Antares
Cerridwen je primuskou zmijozelské koleje, kde studuje už od roku 2006. Na koštěti létá přímo božsky a to na všech postech. Sama sebe prezentuje jako ježichoda a jejím současným největším zájmem je kolej.

Na nástěnce u letové plochy jsem četla, že jsi nalítala 84 terčíků, což je nejlepší výsledek. Jak dlouho jsi trénovala, než se ti povedl chytit tak ohromující počet?

Trénovala jsem dlouho. 84 se mi povedlo, když jsem tu byla asi… můj 7. školní rok? Ale dost jsem propadala, nenech se zmást mým 7. ročníkem. =) Ale bylo to už docela dávno, někdy na podzim roku 2009, tuším. =) Na druhou stranu těsně předtím jsem už nějakou dobu netrénovala, měla jsem vcelku ucházející počet, těch 84 vzniklo náhodou.

Jak jsi se po takovém výkonu cítila?

Překvapeně. Měla jsem létat kvůli úkolu. A zrovna jsem experimentovala s rychlostí koštěte a tak. =) V podstatě náhodou to uletělo. Ale jinak spokojeně. =)

Máš někdy v plánu tenhle počet překonat? Zkoušíš to?

Ne. Od té doby chodím na plochu jenom sporadicky, jsem „ráda“, že už moc trénovat nemusím a spíš to beru jenom jako zábavu. A navíc mám pocit, že se mi tohle už nikdy přeletět nepovede. A nesnažím se o to. =)

Měla jsi někdy chuť rozbít koště, když ti terčíky proklouzávali kolem koštěte?

Jj, velice často. Obzvláště své první roky, když jsem se zoufale snažila dostat přes 51, případně později přes 61.

Jak často trénuješ?

Na ploše teď už vůbec, dřív třeba i denně určitou dobu. =)

Jaký je tvůj oblíbený typ koštěte?

Tak, v zápasech nejraději používám Forcera 2006 (jako všichni), protože je nejrychlejší. „Rekreačně“ mezi mé nejoblíbenější patří Rudý sršeň a Quick Snail.

A na závěr: Měla by jsi nějakou radu pro nás, co jim nejde chytit víc než patnáct terčíků a už jsou z toho zoufalý?

Tak. Víc než 15 není zase tak těžké. =) Každopádně – létat, létat. Je to o cviku – ale hodně i o štěstí, náhodě a řadě dalších věcí. Já sama byla pár školních let beznadějně zaseklá na 49 a myslela jsem si, že se už nehnu výš. =) Jednou se to určitě povede. Jen je třeba vytrvat. =)

Florence Wereweth

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.