Rychlorozhovor se slečnou Niam

~ Jedinou majitelkou Salonu stříbrná NiT, který se dnes ve večerních hodinách objevil na pozemcích školy.

HK: Dobrý den, slečno, děkuji, že jste si na mě udělala čas.

Jelikož se na hradě objevil nový krámek, který je zásobován pouze Vaší značkou NiT, zajímalo by mě, proč jste se pro tento krok rozhodla.

Niam: Jak víte, nedávno jsem spolu s Johnem Werewolfem opustila Příčnou ulici jakožto její pracovník. Mým snem vždy bylo mít vlastní značku a krámek a to i kdyby to měl být jen kamrlík někde na okraji Zakázaného lesa. Nedlouho po odchodu mi byla dána nabídka, která se neodmítá… Nyní jsem svým vlastním pánem, což je velmi příjemný pocit.

HK: +nabízí slečně čokoládové kuličky a čaj+

Tomu věřím, volnost je jistě ve vašem oboru velmi důležitá.

V současné době obchůdek čítá jen několik málo kousků, máte v plánu doplňovat sortiment o další vybrané kousky značky NiT?

A budou se již vyprodané kousky doplňovat, či jich zbyde na hradě jen omezené množství?

Niam: Děkuji +vezme si jednu kuličku a usměje se+

Ano, začínáme velmi skomně, jsou to první testovací kusy, ale rozhodně né poslední. Ráda bych se vždy nějakou dobu věnovala jednomu tématu a až mě omrzí nebo vyčerpám pro daný moment jeho potenciál, přešla k dalšímu.Věci budou na pulty přibývat postupně, tak jak budou ušity a proto se nedá mluvit přímo o kolekcích.

Co se týká počtu kusů, uvidíme v budoucnu. Zatím ovšem neplánujeme došívat vyprodané kusy.

HK: +zapisuje si odpovědi+

Jistě velmi častá otázka je, jak dlouho vám v průměru trvá ušít jeden model, můžete to, prosím, pro čtenáře Hadího krále, zopakovat? +usměje se+

Niam: To je docela záludná otázka. Je to kus od kusu, takže se pohybujeme v rozmezí mezi 20 minutami až 2 hodinami. Spoustu času spolknou také závěrečné úpravy a připrava pro prodej. Pokud se chce někdo přímo podívat, jak dlouho se věci vyrábí, mohu ho odkázat na občasné online sezení, která provádím za účelem výuky.

HK: Děkuji, myslím, že to naši čtenáři jistě využijí!

A jelikož jde o rychlorozhovor, mám pro vás poslední otázku.

Váš obchůdek se nenachází na Příčné, jak by lidé nejspíše čekali. Můžete jim napovědět, kde by mohli vaše modely a Salon stříbrná NiT nalézt?

Niam: Jděte přímo za nosem a dejte pozor, abyste nežbluňkli do vody 🙂

HK: Moc vám děkuji za (jistě drahý) čas, který jste věnovala tomuto rozhovoru a za celý hrad doufám, že si váš krámek získá stálou klientelu i řadu obdivovatelů!

Niam: Já také děkuji za rozhovor a přeji pěkný zelený den.

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.