Kam s nimi I.

Jednou jsem se tak procházel po pozemcích našeho hradu, když si najednou všimnu, že už zde nejsme sami. To se nováčci trochu vyděšeně pohybovali po chodbách a objevovali tajemná zákoutí. Nedalo mi to a musel jsem se nad tím zamyslet: co si vlastně myslí obyvatelé hradu o jednotlivých kolejích? Rozhodl jsem se navštívit sovinec a rozeslat sovu pár obyvatelům hradu. Odpovědi si zde můžete přečíst v následujícím článku.

Havraspár:

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Havraspár je podle mě kolej, která má ráda příběhy, fantazii a hraní si. Její členové dokáží snít a svým vnitřním snům dát křídla a určitou formu a o tu se pak podělit s ostatními, například přes Corvina. Jsou osobití a jsou si na to hrdí.

Lilian Isabella Rorrs: Jestli máte trochu zvrácený smysl pro humor, tak je to asi kolej pro vás. Vím, že kdybych nebyla v Mrzimoru, určitě bych chtěla do Havru. Oni jsou takový flegmatičtí, nic zbytečně neřeší a když prohrávají? No a co, bavit se dá i bez toho, ne? – usměje se –

Lisa Von Gebhile: V Havraspáru jsou lidé, kteří se ani tak moc neprojevují. Dalo by se to poznat i na přihlášení na předmětech, kde se jich tam zrovna moc nehlásilo. Pokud je ale třeba být sehraný tým, určitě se tam najdou lidi, kteří dokážou to, co si zamaní.

Tydynka Flyová: Havraspár mi přijde takový specifický, asi bych nezapadla, ať už by to bylo kvůli tomu, že neumím kreslit nebo kvůli tomu, že neumím psát dlouhé články… – zasměje se –

Mrzimor:

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Mrzimor je pro mě zas kolejí, která se orientuje hodně otevřeně, zakládá si možná na své přátelskosti a na tom, že jsou její členové přizpůsobiví, aktivní a taky pestří ve smyslu zájmů. Dokáží táhnout za jeden provaz, hlavně když je to pro ně pořád spíš hra než „boj“.

Lilien Emity Meised: V tato kolej je pro mě předzvěstí sluníčkové koleje, kde ačkoliv svítí slunce, někdy umí i zahřmět. Ale vesměs mi přijdou lidi z Mrzimoru velmi veselí a přátelští. Určitě umí jít kupředu a zlepšovat se, když vědí, že mají někde nějaké mezery.

Lisa Von Gebhile: V Mrzimoru jsou hodně výřeční lidé. Né že by Nebelvír nebyl výřečný, ale když ani tak už by to padlo spíš na žluté obyvatele hradu, kteří se rádi pobaví ve společnosti druhých. Jsou tam celkem prima lidi a nejspíše byste tam v nouzi našli přítele.

Andrew Uroboros: Mrzimor je z mého pohledu naprosto dokonalá kolej. Jsme tam spokojení, nehrajeme na války a bitvy, nehrajeme na nátlak a šikanu, snažíme se řešit věci za čerstva a rozumně. Držíme při sobě a je schopni se za své lidi postavit. I ta naše proklamovaná pohoda je fajn, ale nepleťte si nás s hlupáky a s ovcemi, to nejsme ani náhodou. (Primus Mrzimoru – pozn. red.)

Tydynka Flyová: Mrzimor mě svou náturou tak trochu děsí a občas mi nepřijde tak nějak 100% přirozené to chování, které hlásají… Ale samozřejmě neházím všechny z koleje do jednoho pytle, to ani nejde, všude se najdou výjimky. – usměje se –

Nebelvír

Lilian Isabella Rorrs: Veselí, střelení, malinko hermafroditní. Prostě veselá kolej, kde se taky hodně snaží o vítězství, ale vždycky si to nějak okoření, takže nejde stále jen o hon za body. Navíc jsou to ti, se kterými se dá počítat při každičké blbině! – zasměje se –

Lilien Emity Meised: Kolej, která je poslední dobou na výsluní pohárovém. Mám je zafixované jako dříče a tak trochu blázny, co rádi bodohrotí a třebas je do toho ani nikdo nenutí! – zasměje se – Ale jinak jsou hodně šikovní, stačí si prolézt třeba takový archiv výjimečných prací.

Lisa Von Gebhile: V Nebelvíru jsou lidi se smyslem pro humor. Dokáží najít kousíček legrace i na tom, co vtipné není. Jsou tam prostě takoví fajn lidé, kteří se rádi zasmějí.

Tydynka Flyová: Nejlepší mínění mám určitě o Nebelvíru, je mi tam nejvíce lidí sympatických a jsou celkově fajn i jako kolej, pokud bych se nedostala do Zmijozelu, Nebelvír by byl jasná volba! – zasměje se – Pokud z tohoto pohledu vezmu i zbývající dvě koleje, tak tam bych byla asi nešťastná.

Betelgeuse Orionis: Nebelvír má desítky podob a tváří, je to kolej plná osobností, každý student tu je něčím výjimečný, každý má vlastní pohled na svět a vlastní přístup ke škole jako celku. Z tohoto hlediska bychom tedy snadno mohli být roztříštěnou kolejí – nicméně to, co nás spojuje, je obrovská loajalita, ohleduplnost, ochota nabídnout svou individualitu ve prospěch celku. Právě proto je Nebelvír silný, stabilní, plný lidí, kteří si chtějí pomáhat, kteří chtějí společně bojovat a nevzdát se – a to ani v předem prohraných bitvách. (Kolejní ředitelka Nebelvíru – pozn. red.)

Zmijozel

Nerys Heliabel Ghostfieldová: Zmijozel si zase klade podle mě jasné cíle a dokáže napřít sílu jedním směrem víc než předchozí dvě koleje (Havraspár a Mrzimor pozn. red.). Bojuje ctižádostivě a s obrovským nasazením mnoha členů. Má rád výzvy a nebojí se lišit se, nebojí se ale ani být přátelský, hravý.

Lilian Isabella Rorrs: Nic ve zlém, ale s těmihle lidmi já prostě nevyjdu. Jsou to hrotiči, pořád potřebují vyhrát a nebojí se využít jakýchkoli prostředků. Ano, i mezi zelenými najdete fajn lidi, ale znáte to, vždycky jsou výjimky porušující pravidlo…

Lilien Emity Meised: Toto je pro mě nejméně pochopená kolej, teda lidi v ní. Zmijozelští mají svou čest a hrdost a často to ukazují. Já je vnímám jako osoby s maskou a vždy jen čekám, kdy tu masku odloží a čím překvapí.

NaSaŠí Jackson: Ve Zmijozelu dbáme na čest a hrdost, ale ať od nás nikdo nečeká úsměv od ucha k uchu a bratříčkování se s ostatními (i když Klobouk může mít někdy svůj smysl pro humor). Máme vlastní cíle – a uděláme všechno pro jejich vyplnění. A kromě hadů uznáváme za kolejní zvíře i (tři) žáby! (Primuska Zmijozelu – pozn. red.)

Doufám, že tyto odpovědi alespoň trochu pomohou nováčkům v rozhodování, do které koleje by se asi nejvíce hodili.

Pro HK z donucení šéfredaktorských žab
John Charless Bartowski

5 komentářů

  1. Žába Lecter
    20. 1. 2014 (07:23)

    Já bych jen doplnila, že hlavní "vtip" článku je v tom, aby o své koleji mohli mluvit pouze členové vedení, jinak dotazovaní popisují, co si myslí o ostatních kolejích. Tedy jde zejména o "vnější" pohled na věc.

Komentáře jsou uzavřeny.