Salazarova přísaha aneb jak se z háďat stali hadi

Zajímá vás, kolik háďat letos splnilo velmi náročnou Salazarovu přísahu? A chtěli vůbec nováčci do zelené koleje? Který úkol byl pro ně nejtěžší? Kdo zvládl skoro celou přísahu za 15 minut? Všechny odpovědi a mnohem víc se dozvíte v článku. 

Nejprve bych chtěla pogratulovat háďatům ke splnění přísahy. Jmenovitě to jsou: Sarah, Mathias, Suzzy, Ruby, Manon, Jamie, Hurrem, Enselis a Aurora. Byli napsáni v pořadí, ve kterém ji postupně splnili. Moc děkuji všem devíti úspěšným, že si na mě udělali po přísaze čas a odpověděli mi na několik všetečných otázek.

Letos byla Salazarova přísaha sepsána na kolejním webu, který prošel různými inovacemi. Velké poděkování patří lidem ze zasedačky, kteří se nebáli přiložit ruku k dílu a dopadlo to famózně.

Na háďata čekalo celkem 21 různých úkolů u slečny kolejní Veronicy, primusky Noah, prefektek Maraike a Christiny, famfrpálové kapitánky Ontarky, šéfredaktorky Saiph a u jako pokladnice.

A teď to hlavní, kvůli čemu máte otevřený tento článek. Dozvíme se pikantnosti o našich novopečených hadech!

1) Byl Zmijozel tvá první volba?

Sarah: Kolej mi vybral klobouk, k ničemu jsem ho nepřemlouvala, takže jsem si kolej nezvolila. Ve Zmijozel jsem ale doufala nejvíce.

Mathias: Ano, Zmijozel byla má první volba, protože mě Noah ukecala, že se budu mít dobře.

Suzzy: Ano, od počátku jsem věděla, že chci do Zmijozelu.

Ruby: O tom, že chci být ve Zmijozelu, jsem měla jasno hned. V jiné koleji bych být nemohla, to bych snad radši byla mudlou, bez urážky k jiným kolejím. – křečovitě se usměje –

Manon: Ano, do Zmijozelu jsem chtěla vždycky, tahle kolej mě prostě nějak lákala už hrozně dlouho. A už jsem tu potkala spoustu skvělých lidí a je to úžasná kolej.

Jamie: Do hradu jsem vstoupila s myšlenkou, že chci do Zmijozelu. Když jsem však v síni ani nikde jinde nepotkala skoro žádného zeleného, začala jsem se bát, že nejsou zrovna moc přátelští a od jiných kolejí jsem se dozvěděla pár dalších informací, které mě dokázaly velmi rychle vyděsit. Pak jsem však jednou narazila v síni na Saiph a myslím, že Mayu, sedly jsme si spolu ke Třem košťatům a po tom večeru mi bylo jasné, kam chci být zařazena.

Hurrem: Zmijozel byl má první a jasná volba a jsem šťastná, že mohu být tady s vámi.

Enselis: Ano, Zmijozel byl moje první volba a v podstatě jediná. Sice mi na malou chvilinku proběhl hlavou i nápad, jaké by to bylo v Havraspáru, ale jak se myšlenka objevila, tak i rychle zmizela. Vždy mě mrzelo, jak byl Zmijozel představován jen jako kolej „těch zlých a špatných“ a co mě těší ze všeho nejvíc je, že tady na hradě se mi potvrdilo, že to v žádném případě není pravda a v koleji je spousta milých, zábavných a hodných lidí.

Aurora: Ano, Zmijozel byl moje první a jediná volba. Nedokázala bych si představit co budu dělat, kdybych byla zařazena do jiné koleje.

2) Když jsi slyšel/a o Salazarově přísaze, co se ti honilo hlavou? 

Sarah: O Salazarově přísaze jsem se už jako losos dočetla v HK a trochu jsem měla strach o jaké úkoly půjde, ale zároveň jsem se těšila, mám ráda výzvy. Po přečtení zadání všechen strach zmizel.

Mathias: Přemýšlel jsem, co mě asi tak čeká a jak rychle to zvládnu udělat. Ukázalo se, že až na drobné omezení školou jsem zvládl vše v prvních patnácti minutách.

Suzzy: Celkem jsem se těšila.

Ruby: Abych se přiznala, byla jsem z toho docela nervózní. Měla jsem strach, co by se stalo, kdybych přísahu nezvládla a nedokázala, že jsem právoplatný had, bylo by to pro mě osobní selhání.

Manon: Rozhodně jsem byla nadšená, zvědavá a těšila jsem se, jak bude vypadat. Nijak moc jsem se nebála, protože jsem věřila, že to všechno v pohodě zvládnu, protože jsem šikovná!

Jamie: Salazarova přísaha mě vyděsila! Hlavně počet úkolů. Bála jsem se, že ji nestihnu složit včas, případně jsem se bála toho, že narazím na nějaký úkol, který mi bude dělat opravdu velké potíže (ehmčarokuehm). Nakonec jsem ji však zvládla!

Hurrem: Když jsem se o ní dozvěděla, byla jsem nadšená. Díky ní jsem zde poznala spoustu nových věcí a zážitků. Byla to opravdu úžasná výzva.

Enselis: První zmínka mě trochu vyděsila, opravdu jsem nevěděla, co čekat. Ale jak jsem zmínila výše, nečekala jsem nic „zlého“, spíše se objevil takový strach z neznáma. Když jsem pak dostala seznam úkolů, začala jsem se těšit na plnění.

Aurora: Tak celkem dost jsem se bála, protože ne všechno bylo jednoduché udělat, ale přece jen jsem to nějak zvládla.

3) Co za úkol se ti nejvíce líbil a naopak, který byl nejtěžší?

Sarah: Nejvíce se mi líbil úkol, při kterém jsem měla po někom hodit dýňovou bombu. Nejtěžší mi nepřišel asi žádný, nebylo to zas tak složité.

Mathias: Nejtěžší pro mě bylo zapsat si předmět, protože jsem musel čekat několik dní. Nejvíce se mi líbilo vyfotit postavičku v uniformě, protože byl nejlehčí.

Suzzy: Nejvíc se mi líbilo skládání pokřiku. Nejtěžší bylo asi dohledávání informací na webu.

Ruby: Měla jsem dva úkoly, u kterých jsem si říkala, že to možná bude průšvih, a to úkol najít kuchyň a vyřešit čaroku. Já tuhle logickou hádanku úplně nesnáším a snad nikdy jsem ji nevyřešila, no… Vtipný je, že jsem byla teda násilím přinucena se čaroku naučit a teď mě docela baví. Zbylé úkoly mi nevadily a bavily mě.

Manon: Všechny úkoly byly super, těžko vybrat nejlepší, ale asi by to bylo zjišťování něčeho o Ferdinandovi, protože je skvělý a kdo by nechtěl mít jednoho doma. Nejtěžší úkol byl pro mě vymyslet pokřik na famfrpál, pořád byly všechny kostrbaté a nebyla jsem s nimi spokojená. Nad tímhle úkolem jsem určitě strávila nejvíc času, než jsem mohla něco poslat a splnit ho.

Jamie: Nejvíce se mi líbil asi… To nedokážu říct, jelikož spousta z úkolů, ne-li všechny, nám, háďatům, pomohly objevit a prozkoumat různá zákoutí hradu, případně našeho zeleného webu. Já osobně jsem se díky přísaze dozvěděla a naučila mnoho nového! Každopádně čaroku si odmítám alespoň dalších pár měsíců zapnout.

Hurrem: Nejvíce se mi líbil úkol o hledání Ferdinanda a jeho zajímavostí, nejméně pak luštění čaroku. To mi trvalo velmi dlouho.

Enselis: Nejvíce mě bavil úkol najít poklad v Ďáblově jámě, v mém profilu je docela jasně vidět, že tahle kratochvíle mě na hradě opravdu velmi baví. A nejtěžší? Nic vyloženě těžkého mi tam nepřišlo, jen z vyhledávací otázky o Loralei jsem byla trochu nervózní, abych nevynechala něco důležitého. A pak to čekání na ohodnocení semináře, abych tím mohla celou přísahu dokončit, to bylo nervydrásající.

Aurora: Nejvíce se mi líbilo dělat čaroku, protože mě baví i to mudlovské. A nejtěžší pro mě bylo popravdě ulovit poklad v jámě. Trvalo mi celkem dlouho, než se mi to podařilo.

4) A co tvůj hadonoš, kdo je to? Je na tebe hodný/á a pomáhá ti?

Sarah: Moje hadonoška je Christi a je skvělá, lepší hadonošku nenajdete. – usměje se – Tedy když mě zrovna nekope do jezera… Jinak je opravdu úžasná a se vším mi poradí, jsem moc ráda, že se stala mou hadonoškou zrovna ona.

Mathias: Moje hadonoška se jmenuje Noah Limbani, je to primuska Zmijozelu a je na mě velice zlá. Ale teď vážně, pomáhá mi se vším, co potřebuji a radí mi tak, abych vše zvládnul bez problémů. Mám ji moc rád.

Suzzy: Mojí hadonoškou je Moni F., je vážně skvělá! Neumím si představit lepší hadonošku.

Ruby: Můj hadonoš? Je bezpečné odpovídat na otázku, když se mnou dělá rozhovor? Né, dělám si srandu, jsem moc ráda, že zrovna Astorka je mým patronem, lepšího hadonoše bych mít nemohla. Vždycky si na mě udělá čas a poradí mi, bez ní bych byla v loji. Má a vždy bude mít moji plnou důvěru.

Manon: Můj hadonoš je Blake Towerell, který je super. Vždy, když něco potřebuji, tak mi poradí a dal mi pár skvělých rad. Samozřejmě, že je hodný a pomáhá mi. Zatím jsem tu nepotkala nikoho, kdo by takový nebyl. Myslím, že každý hadonoš je bezvadný.

Jamie: Já mám hadonošky rovnou dvě! Úžasnou šéfredaktorku Hadího krále Saiph a naši neustále šedou Márč. Obě se o mě starají, jak nejlépe můžou, radí mi, povzbuzují mě a dělají mi radost. A já jim snad taky! Tedy až na to jezero a následné ležení na ošetřovně… Ale to mám prý po Saiph!

Hurrem: Můj hadonoš Blake je úžasný. Vždy mi poradil, pomohl i vyslechl. Jsem za něj moc ráda.

Enselis: Mou hadonoškou je Christi Meadows, která je na mě extrémně hodná. Hned na začátku mi napsala, přivítala mě, nabídla rady i pomoc, když budu potřebovat, nemohu si ani trochu stěžovat.

Aurora: Můj hadonoš je Maeve Péregrine a je to nejlepší hadonoš, jakého jsem si mohla přát. Opravdu moc mi se vším pomáhá a občas mi i něco pošle. Opravdu nevím, jak se jí kdy za všechno odvděčím. Pro mě to je nejlepší a nejoblíbenější člověk na hradě.

5) Kolik sis vybral/a předmětů? Nelituješ svého výběru?

Sarah: Vybrala jsem si 4 předměty. Zatím nelituji ani jednoho, ale kdo ví, co bude za pár týdnů.
Předměty k 25. 3.: Kouzelné formule, Literární seminář, Obrana proti černé magii, Psychologie, Studium mudlů.

Mathias: Zatím jsem si vybral tři předměty. Zvládnul jsem všechny úkoly i mimořádné úkoly, přemýšlím, zda si vyberu ještě jeden navíc, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal.
Předměty k 25. 3.: Bájní tvorové z různých světů, Druidi a jejich umění, Chov dinosaurů, Kouzelnické šapitó, Lékouzelnictví, Péče o kouzelné tvory.

Suzzy: Předmětů mám pět a jsem z nich upřímně nadšená, rozhodně ničeho nelituji.
Předměty k 25. 3.: Flákání pro pokročilé, Kouzelnická frazeologie, Lektvary, Literární seminář, Pedagogika, Psychologie, Šéfredaktorské minimum.

Ruby: Na začátku jsem si vybrala dva předměty a řekla si, že to stačí, protože se chci věnovat i seminářům, soutěžím a vnitrokolejce a bohužel mě taky limitují závazky k mudlovskému světu… – odmlčí se – Takže jsem si po pár dnech samozřejmě vzala ještě třetí předmět, ale tím už teď opravdu končím. Litovat rozhodnutí nebudu, musím to zvládnout.
Předměty k 25. 3.: Drakověda, Kočka, tvor v kouzelnickém světě, Taje jednorožcov.

Manon: Nakonec jsem si vybrala 5 předmětů. Zatím je to v pohodě a jsem ráda, jen doufám, že jsem si toho na sebe nenaložila moc. Přeci jen mám mudlovskou školu a povinnosti do ní, tak doufám, že se mi to nikdy moc nenakupí. Časem uvidím, jestli jsem to nepřehnala, ale doufám, že to bude v pohodě a všechno zvládnu.
Předměty k 25. 3.: Kouzelné formule, Kouzelnické svátky, Kryptologie, Nauka o tvorech nejnebezpečnějších, Živlová magie.

Jamie: Předměty mám „pouze“ dva, Ufologii a Kouzla všedních dnů. V mudlosvětě studuji a tak si nemůžu dovolit jich mít tady na hradě tolik, kolik bych sama chtěla. Avšak po prvních necelých dvou týdnech můžu říct, že si oba dva předměty určitě náležitě užiju!
Předměty k 25. 3.: Kouzla všedních dnů, Ufologie.

Hurrem: Předmět mám jen jeden a moc se mi líbí. Chtěla jsem jich více, ale ty, po kterých jsem toužila, byly brzy plné. Letos se budu věnovat jiným věcem a příští rok je zkusím.
Předměty k 25. 3.: Egyptologie.

Enselis: Předměty jsem si vzala 2, nechtěla jsem to přehnat, kdyby se během roku situace v mudlsvětě změnila a já měla méně času, abych pořád stíhala úkoly. Oba učí madam Lecter, jedná se o Lektvary a Taj lesa a oba předměty mě moc baví. Dokonce už se mi podařilo s jedním z úkolů dostat do archivu, tak snad je madam spokojena i se mnou tak, jak já jsem s jejími výklady.
Předměty k 25. 3.: Lektvary, Taj lesa a jeho života.

Aurora: Tenhle rok jsem si vybrala pouze jeden předmět, a to Lektvary. Popravdě bych si klidně vzala i další předmět, ale bohužel mi to čas v mém mudlovském světě příliš nedovoluje.
Předměty k 25. 3.: Lektvary.

6) Máš možnost si vybrat parťáka na výpravu do Zapovězeného lesa. Koho z HP si zvolíš a proč?

Sarah: Zvolila bych si Severuse, protože je mou nejoblíbenější postavou z HP a je pro mě obrovským vzorem.

Mathias: Bude to pošuk Moody. Proč? Protože na mě hezky kouká.

Suzzy: V Zapovězeném lese jsem již byla. Jako nejjistější volba parťáka se mi zdá madam Žába upřímně.

Ruby: Na výpravu do Zapovězeného lesa bych šla jedině s Bellatrix Lestrange. Je skvělá, ty její vlasy, a samozřejmě to je taky mocná čarodějka! Já mám slabost pro psychopaty. zasměje se –

Manon: Hagrida. Možná je trochu odvážné vzít si někoho, kdo neumí kouzlit, ale Hagrid má jiné přednosti a vždycky mi byl blízký a chtěla jsem ho poznat. Myslím, že bych si s ním rozuměla. Navíc působí jako někdo, kdo se v lese vyzná a nic ho tam nepřekvapí a vždycky se vrátí zpět celý, možná i s novým mazlíčkem či kamarádem.

Jamie: Asi Hermionu, Ginny nebo Lunu. Od Luny bych se určitě dozvěděla mnoho zajímavostí o všem možném, Hermiona by nás obě dvě dokázala ubránit před bůhví čím a s Ginny bych se v lese nejspíše nedokázala nebavit. Ale na výpravu bych ráda zašla s kteroukoliv z nich.

Hurrem: To je jednoduché, byla by to Hermiona. Obdivuji její chytrou hlavu a chladnou logiku.

Enselis: Ze světa HP vždy a jedině profesora Snapea, protože… protože je to profesor Snape.

Aurora: Tak to je celkem těžký výběr si vybrat pouze jednoho člověka. Draca mám sice ráda, ale nevím, jestli by se mnou šel. Další volba by byl asi Snape, protože z něho jde celkem strach. (Ale já ho nemám.) No a další kandidáti by byli pro mě dvojčata Fred a George. (Protože to jsou prostě dvojčata.)

7) A následuje skóre jednoznačných odpovědí!

Kočka – Pes 1:7
Ruby × Sarah, Mathias, Manon, Jamie, Hurrem, Enselis, Aurora
Suzzy má ráda kočky i psy stejně.

Léto – Zima 5:4
Mathias, Ruby, Manon, Hurrem, Enselis × Sarah, Suzzy, Jamie, Aurora

Káva – Čaj 4:3
Sarah, Mathias, Ruby, Enselis × Manon, Jamie, Hurrem
Pro obojí je Aurora. Suzzy váhá, záleží na tom, o jakou kávu nebo o jaký čaj kráčí. Je to gurmán.

Kniha – Film 6:2
Sarah, Suzzy, Ruby, Manon, Hurrem, Enselis × Mathias, Jamie
Aurora má ráda knihu i film nastejno.

Řízek Salát 3:3
Mathias, Ruby, Aurora × Sarah, Manon, Enselis
Jamie a Hurrem jsou pro oboje, přidala se k nim i Suzzy, prostě na co zrovna mají holky chuť.

Na závěr bych chtěla všem devíti úspěšným i háďatům, která z nějakého důvodu přísahu nestihla splnit, popřát skvělé studijní úspěchy a aby si tu našla kamarády a líbilo se jim tu s námi.

Pro Hadího krále
Astoria von Pens

1 komentář

  1. Veronica N. Williamsová
    25. 3. 2021 (16:40)

    Jé, dozvěděla jsem se plno nového, díky za skvělý článek! A kdo nehlasoval pro kočičku ani pro řízek, bude předhozen Ferdinandovi! 😀

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*