Zmijozelské celebrity: Ontaria Emori Reyes

V rámci dalšího článku o zmijozelských celebritách jsem se U Tří košťat sešla s kapitánkou.

Ontaria Emori Reyes, přezdívaná Ontarka či Ontatarka, se v hradních zdech pohybuje od letních prázdnin 2018. Pod vedením hadonošky Elaine Robillard se jí povedlo úspěšně složit jednu z nejobtížnějších zkoušek, jaké může student v Bradavicích zažít, totiž Salazarovu přísahu, a stát se právoplatným hadem. Hned během svého prvního roku našla zálibu, která jí vydržela dodnes – a snad ještě dlouho vydrží –, famfrpál. Členka zmijozelské zasedačky si v Létě 2020 na hruď připíchla odznáček s Áčkem, když se stala zástupkyní kapitánky Leily Dusk. Tu ale postihl nedostatek času, a tak jen pár týdnů po připnutí Áčka vyměnila Ontarka odznáček za kapitánské C – a to má na hrudi připnuté dodnes.

Mušketýrka a tyranka, která hráčům nedovoluje odcházet z hřiště před koncem tréninku, lepí jim soupisku na čelo, zakazuje jim jídlo a hází po nich hnojůvkami, se se mnou sešla, abychom si promluvily o tématu, o kterém veřejně zase tak často nemluví – o sběru bodů a hradní výuce.

Hadí král: Ahoj, Ontarko! Dnes jsem si tě sem pozvala kvůli rozhovoru – nebude to ale rozhovor o famfrpálu, kterých jako kapitánka zažíváš asi dost. Bude vlastně o druhé velké náplni našeho pobytu tady na hradě – o studiu! Takže bych se tě na začátek chtěla zeptat: jaký máš ke studiu jako sportovkyně vztah?

Ontaria Emori Reyes: No… to je velmi záludná otázka… Jak píšeš, jsem sportovkyně, takže se mi často stává, že při hodinách spíš přemýšlím, jak postavím hráče na hřišti… Nejsem úplně studijní typ, ale nedalo by se říci, že jsem úplný flákač… což dokazují V na mém vysvědčení. – usměje se –

Hadí král: A že jich není málo! Vystudovala jsi už 15 předmětů. Který tě bavil nejvíc a který nejmíň?

Ontaria Emori Reyes: Nejvíce mě baví Lektvary! V těch mám v plánu pokračovat i dále. – zazubí se – Který nejmíň, to se asi říci úplně nedá… Na každém se najde něco, co mě nudí, ale pak přijde hodina, kterou si užiji. – usměje se – Ale na rovinu jsem zatím „neměla buňky“ dostudovat Psychologii.

Hadí král: Lektvary… – zapíše si to – Že tebe baví ten adrenalin při bouchání? – zasměje se – Máš něco, co ti na hradní výuce nevyhovuje? Ať už je to počet úkolů, známkování… cokoliv?

Ontaria Emori Reyes: To si piš! – zazelení – Navíc je i adrenalin, když vidíš zoufalou Lecterovou, jak si trhá vlasy z toho, když začneš dělat záměrně ohňostroj! – zasměje se – Jelikož dlouho neudržím pozornost, tak jsou pro mě smrt dlouhé výklady… Nejvíce se mi líbí krátké, stručné výklady k věci, proložené obrázky a nějakou akcí (RPG).

Hadí král: Dlouhé výklady jsou občas trochu uspávací. – kývne – Uvítala bys tedy nějaké sportovní předměty? Například Famfrpálovou praxi, která se už několik let nevypsala?

Ontaria Emori Reyes: Je pravda, že nějaký zajímavý předmět o famfrpálu bych opravdu uvítala, je totiž docela ostuda, že jsem ještě žádný nevystudovala. – skoro se studem začervená –

Hadí král: Snad se brzy nějaký otevře. – zazubí se – Teď jsi ve čtvrťáku, za rok tě tedy čekají zkoušky NKÚ. Už jsi přemýšlela, z čeho je budeš skládat – tedy kromě lektvarů? – usměje se –

Ontaria Emori Reyes: Přiznám se, že nepřemýšlela… pro mě jsou NKÚ docela strašák… – zazubí se – Spíš přemýšlím, kolikrát budu páťák opakovat, než se odhodlám je složit…

Hadí král: Nakonec to jistě nebude tak hrozné! To spíš ty OVCE… – oklepe se – Když tedy necháme zkoušky stranou, vidíš v sobě věčného studenta, nebo se vlastně docela těšíš, až dostuduješ? Co máš vůbec po studiích v plánu?

Ontaria Emori Reyes: Určitě bych jednou dostudovat chtěla… Ale pár let si asi ještě podržím titul student… Každopádně pořád doufám v otevření profiligy, abych se mohla dále věnovat tomu, co mi jde nejlépe…

Hadí král: V to nás doufá hodně. – kývne – Teď z trochu jiného soudku. Podle archivu moc krásně kreslíš – nemáš nějaké tipy pro tak bezradné malíře jako já?

Ontaria Emori Reyes: Krásně kreslím? Zase nepřeháněj. – zazubí se – Mně hodně pomáhá inspirace od strýčka Google – najdu si obrázek k tématu a podle něj ho překreslím… a ne vždy mi to vyjde na první pokus… jeden obrázek na eseje jsem kreslila asi pětkrát, než to začalo vypadat jako pes. – zasměje se – Jinak u strýčka Google najdeš i videa, která radí, jak kreslit. – usměje se –

Hadí král: – naškrábe na kraj pergamenu pár poznámek – Páni, děkuju! A teď poslední otázka: chtěla bys našim čtenářům něco sdělit?

Ontaria Emori Reyes: Určitě ano! Hrajte famfrpál, jak to jen jde, a ve volných chvílích bouchejte! Ať má madam Lecterová radost!

Hadí král: Bezva, moc děkuju za rozhovor, kapitánko!

Ontaria Emori Reyes: Není za co. – usměje se – Já děkuji, že někoho zajímám. – znovu se usměje –

Zajímáš, kapitánko! Já ještě jednou děkuji nejen za rozhovor, ale taky za skvělé tréninky, na které je radost chodit – už teď se nemůžu dočkat, až famfrpálová sezóna zase začne. Tak ať ti to lítá!

Pro Hadího krále
Maya Prinz

3 komentáře

  1. Veronica N. Williamsová
    10. 3. 2021 (16:41)

    Skvělý rozhovor, je zajímavé, jak tradice šikanujících famfr kapitánů ve Zmijozelu vesele pokračuje. Tak to má být! Teda co?

Komentáře jsou uzavřeny.