Adventní kalendář Hadího krále – 10. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít desáté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 10
Trávit sváteční čas, kdy se má jeden ladit na Salazarnálie u stromečku a nadšené rozbalování drahých a očekávaných dárků, v knihovně? Neminulo mě to. Salazaružel. Abych ale měla aspoň trochu pověstné zimní atmosféry, začala jsem si tam tahat křížovky, čaroku, kouzelnické puzzle a další rozptylováky, abych u toho učení občas odpočívala. Možná víc než občas. Věděli jste, že je klidně možné vyluštit tři sta sedmnáct křížovek denně?

Tři sta sedmnáct křížovek po vás ale nechci. Stačí mi, když vyluštíte jednu a pošlete mi ji vyplněnou i s tajenkou. Soustřeďte se na obrázky, nehledejte v tom složitosti… u textového zadání je velmi důležité zaměřit se na text, který je zvýrazněný. Navede vás. Když si i tak nebudete vědět rady, pošlete mi sovu. Jsem totiž samozvaný luštitelský odborník! Je to v současné chvíli bohužel má jediná kvalifikace.

Důležitá poznámka, kterou byste neměli přeskočit: V rámci organizátorského tria jsme se neshodly na přesném znění pojmu v čísle 9. Možná je to taky stan, možná přístřešek. Správným řešením druhého slova v křížovce je… přepsání pojmu ze zadání.

Splněný úkol zašlete do sovince Saiph Lacaille do 11. prosince, 23.59 hodin.