Adventní kalendář Hadího krále – 11. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít jedenácté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 11
Mrzne až praští. Na střechách visí rampouchy, ve kterých se odráží zimní sluneční paprsky, na jezeře se na bruslích prohánějí nejen studenti, ale i profesoři, a duchové hlásí, že Olbřímí oliheň už se uložila pod hladinou k zimnímu spánku. Sice si nejsem jistá tím, jak takový olihní zimní spánek vypadá, ale nebudu si s tím lámat hlavu.

V takové době, když se člověk vrátí promrzlý ze zimy venku, je nejlepší si sednout s dobrou knížkou nebo si pustit pěkný film a uvařit si šálek čaje, který zahřeje na těle i na duši.

Udělejte si i vy pohodovou chvilku. Vezměte si svou oblíbenou knížku, uvařte si čajík do oblíbeného hrníčku a nechte předvánoční stres, ať vám políbí špičatý klobouk. Fotodokumentaci vaší hezké čajové (pro kafaře kafové) chvilky mi pak pošlete a těšte se na další odměnu z adventního okýnka.

Splněný úkol zašlete do sovince Barbary Arianne Lecter do 12. prosince, 23.59 hodin.