Adventní kalendář Hadího krále – 5. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít páté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 5
A je to tady! Barbora za námi, Mikuláš před námi… Ale věděli jste, že mudlové mají takový zvláštní zvyk, totiž že se převlékají za čerta, Mikuláše a anděla? No vážně! Chodí po ulicích a straší malé děti, aby byly hodné. Ty jim krom slibů ještě zarecitují nějakou pěknou básničku nebo zazpívají písničku a pak dostanou něco dobrého na zub. I já jsem se nechala unést na vlně tohoto svátku a zkusila jsem najít své lepší já… Posbírala jsem všechno možné, co kolem bylo, a spíchla si doslova andělské šaty. No, jak se říká – navrch huj… (a uvnitř též).

Převlékněte se na hradě i vy se svými kamarády za Mikuláše, čerta a anděla a vyfotografujte se v Paštičkově čarokreslírně. Na fotografii budou 3 postavy a jedna fotografie se započítá všem účastníkům, kteří na fotografii budou vyobrazeni a zašlou ji na správné místo.

Splněný úkol zašlete do sovince Barbary Arianne Lecter do 6. prosince, 23.59 hodin.