Salazarnálie, aneb Vánoce po Zmijozelsku

Možná jste si už dříve všimli, že Vánoce slaví zmijozelští
trochu jinak. Letos jsme se rozhodli, že vám redakce Hadího krále konečně
prozradí, jak to u nás o těchto svátcích chodí.

Zmijozelští studenti nepodporují komerční vílu Fleutýnku,
která se objevila teprve v posledních letech a stále věří v prastaré kouzlo
ducha. Samosebou, že i ostatní koleje kdysi věřily v ono prastaré kouzlo, jenže
toto kouzlo u nich postupně vyprchalo. Mnozí na něj zapomněli či odešli a mnozí
se rozhodli pojmout vílu Fleutýnku jako nový symbol Vánoc. Vánoce jsou pro nás tedy jen svátky, které přijdou a
odejdou. Ano je tu výzdoba, je tu klid a pohoda, je tu vánoční stromeček,
podivný dárek od Fleutýnky a všechno možné, ale!

Ten pravý duch těchto svátků přichází už 21.12., zvěstuje
svátky Salazarnálie a je to duch Odkazu Salazara Zmijozela!

Jak se slaví Salazarnálie!

Při západu slunce v den zimní rovnodennosti se sejde celá kolej ve sklepení a společně zasedne ke kamennému stolu. V klidu povečeří v kruhu zeleném masové kuličky se zelným salátem a s pálivou zelenou omáčkou ze zelených paprik okořeněné baziliščí šupinou. K večeři se popíjí výborný mok s názvem Žabí dech, který má na triku slečna Barbara, která ho prý údajně vyrobila úmyslně, ale všichni víme, že to bylo omylem při hodině lektvarů. Ovšem většina skvělých vynálezů vznikla omylem a ani tento kousek není výjimkou. Tento mok je delikatesa!

Po večeři se podává slavnostní dort ve tvaru znaku zmijozelské koleje, při této příležitosti přichází i duch Odkazu a pronese slavnostní přípitek. Po zákusku se všichni odeberou k soše Salazara Zmijozela, kde se postupně předává jeho dar. Vše provází naprosto uvolněná atmosféra i přes to, že se jedná o velmi důležitý a symbolický obřad. Neb pokud jsi ještě nikdy nestanul před duchem Odkazu a neobdržel jsi od něj dar jež značí tvé členství v koleji, nejsi pravý zmijozelský. Můžete si tedy sami představit jak takovouto událost snášejí nováčci. Při převzetí se ještě pronese děkovný slib, který je bohužel jen pro zasvěcené a není mi dovoleno jen uveřejnit. Nicméně mohu říct, že v slibu se pronáší věrnost koleji a vzdává hold Salazarovi. Poté následuje volná zábava, která vyústí až ve skupinový odchod na půlnoční baziliščí zpěvy, které trvají téměř přes hodinu, ke kterým se přidává i samotný duch Odkazu pokud v naší společnosti do té doby vydrží. Jelikož si však již pár z nás velmi oblíbil stává se jeho přítomnost na půlnočním baziliščím zpěvu již tradicí. Oslavy končí až v brzkých ranních hodinách.

Celé Salazarnálie však tímto dnem nekončí, duch Odkazu v naší přítomnosti setrvává až do konce roku. Potuluje se po sklepení a jen občas se někomu přímo zjeví a popovídá si s ním. Aktivně se však účastní všech oficiálních kolejních večírků, které v této době pořádáme.

Je pravdou, že už i v naší koleji zůstává pramálo studentů, kteří tyto původní oslavy, ještě v jejich zrodu, pamatují. Postupem času se tradice pozměňují, upravují a přizpůsobují novému stylu. To však těmto svátkům neubírá na kráse, ba naopak. Mohu s potěšením říci, že Salazarnálie jsou rok od roku lepší a lepší, nehledě na to, že na zajímavosti jim čas taky neubral a samotný duch Odkazu setrvává na našich oslavách až do pozdních hodin.

Co si vzít na sebe!

Ve skutečnosti je to cokoliv co vám vyhovuje a v čem se cítíme pohodlně. Je pravda, že duch Odkazu nám již několikrát zdělil, že zelená barva těší jeho duši a moc rád se na ní dívá. Proto není divu, že se většina  zmijozelských studentů obléká právě do této barvy aby ducha potěšili. Nehledě na to, že dar, který dostaneme je většinou také zelený. Setkala jsem se již s několika studenty co vzhled studentů Zmijozelu na vánoce odsuzují a tvrdí, že z něj nečiší pravá vánoční nálada. Dovolte mi abych jen podotkla, že mnoho zmijozelských studentů se řadí na špičku módního žebříčků dle hodnocení známých světových módních kritiček madam Christinny Diórové a slečny Prady de Lacoste. A když už víte, že Zmijozel neslaví Vánoce, sami jistě uznáte, že jejich Salzarnáliovský oděv je vkusný a dokonale vystihuje ducha Odkazu Salazala Zmijozela.

Zde přikládám pár fotografií pořízených během oslav Salazanálií.

~Eineann Mag Lasair~

~Elanis Aelana Roselfová~

~Maie Lynette Aerangis~~Barbara Arianne Lecter~


~madam Tydynka Flyová~

Co říci závěrem. Snad jen krásné Salazarnálie, plnou sklenici Žabího dechu a hodně zelené ve vašem životě!

*článek je cenzurován a pozměněn z důvodů vysokého utajení, nikde není napsáno, že to tak opravdu chodí!